Trwa ładowanie...

"Rosną" schody na pl. Piłsudskiego. Trwa budowa pomnika smoleńskiego

Już wkrótce w centrum stolicy zostanie odsłonięty pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Na razie mogliśmy go oglądać tylko na wizualizacjach. Teraz efekty pracy robotników na placu Piłsudskiego można zobaczyć na własne oczy.

Share
"Rosną" schody na pl. Piłsudskiego. Trwa budowa pomnika smoleńskiego
Źródło: WP.PL
d2cw29k

Trwa budowa pomnika smoleńskiego na placu Piłsudskiego. Do tej pory prace były prowadzone w specjalnym namiocie ustawionym w centrum Warszawy. Efekty można było zobaczyć jedynie na zdjęciach udostępnionych m.in przez wicepremiera Piotra Glińskiego, który niedawno odwiedził plac budowy.

W środę zostało otwarte wejście do namiotu. Tym samym spacerujący warszawiacy mogli zobaczyć, jak przebiegają prace nad nowym pomnikiem. Pod prowizoryczną konstrukcją widać wysoką instalację, na której znajdują się granitowe płyty. Na nich z kolei znajdują się nazwiska tragicznie zmarłych.

d2cw29k

Budowa pomnika na pl. Piłsudskiego budzi spore kontrowersje. Na taką lokalizację nie zgadzają władze stolicy. Rada Warszawy, głosami PO, przyjęła uchwałę, w którym nie wyraża zgody na . Szef klubu radnych PO Jarosław Szostakowski oświadczył wówczas, że gdy Prawo i Sprawiedliwość przegra za rok wybory parlamentarne, pomnika smoleńskiego "nie będzie na Placu Piłsudskiego".

Pomimo tego, Zdzisław Sipiera zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie. W odpowiedzi wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zapowiedział "kontrole" oraz "mandaty".

Zobacz także: Rafał Trzaskowski: „Nikt już nie wierzy, że Macierewicz wyjaśni katastrofę smoleńską”

Drugi pomnik

To jednak nie wszystko. Przed budynkiem Garnizonu Warszawa stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na budowę monumentu bez zastrzeżeń związanych z jego lokalizacją.

d2cw29k

Odsłonięcie pomnika zaplanowano na 11 listopada. Będzie to "klasyczny pomnik stojącej na cokole postaci", zdradził polityk PiS Jacek Sasin. Skalą ma dorównywać pomnikowi marszałka Piłsudskiego. Wymiar całej konstrukcji to 6-7 metrów

d2cw29k

Podziel się opinią

Share
d2cw29k
d2cw29k
Więcej tematów