Trwa ładowanie...
d2u41gd

Rosną notowania Mateusza Morawieckiego i rządu. Najnowszy sondaż

W czerwcu pozytywnie pracę Mateusza Morawieckiego oceniło 45 proc. ankietowanych. Z sondażu dla Kantar Public wynika, że tyle samo badanych dobrze wypowiada się o pracy rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
45 proc. Polaków dobrze ocenia pracę rządu
45 proc. Polaków dobrze ocenia pracę rządu (PAP, Fot: Piotr Polak)
d2u41gd

Pracę premiera Mateusza Morawieckiego zdecydowanie dobrze ocenia 10 proc. badanych, a raczej dobrze 35 proc. Złe zdanie o jego pracy ma 38 proc. ankietowanych, w tym 13 proc. bardzo złe. 17 proc. badanych nie miało zdania na temat pracy premiera.

W porównaniu z poprzednim badaniem, o 3 pkt. proc. ankietowanych dobrze ocenia pracę Mateusza Morawieckiego. O 1 pkt. proc. zwiększyła się grupa źle oceniająca premiera.

Z sondażu Kantar Public wynika, że 45 proc. Polaków dobrze ocenia pracę rządu. I w porównaniu z poprzednim badaniem jest to wzrost o 5 pkt. proc. Natomiast 41 proc. badanych pracę rządu ocenia źle i jest to spadek o 4 pkt. proc.

d2u41gd

Zobacz także: Tadeusz Cymański komentuje sondaże: "Tylko urna prawdę ci powie"

Polacy o pracy Andrzeja Dudy

Lepszą oceną pracy od premiera cieszy się prezydent Andrzej Duda. Z sondażu Kantar Public wynika, że 49 proc. Polaków ma pozytywne zdanie o jego pracy, w tym 12 proc. zdecydowanie pozytywne. W porównaniu z majem jest to wzrost o 1 pkt. proc. pozytywnych ocen.

d2u41gd

Natomiast źle pracę prezydenta Andrzeja Dudy ocenia 38 proc. badanych, w tym 14 proc. bardzo źle. W stosunku do maja jest to spadek o 1 pkt. proc.

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-17 czerwca na reprezentatywnej próbie 1050 mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2u41gd

Podziel się opinią

Share

d2u41gd

d2u41gd
Więcej tematów