Trwa ładowanie...

Złe wieści dla Mateusza Morawieckiego i rządu PiS. Sondaż

Spada liczba zwolenników premiera Mateusza Morawieckiego, jak i jego rządu - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Zadowolonych z tego, że kieruje rządem jest 48 proc. badanych, niezadowolonych - 25 proc.

Złe wieści dla Mateusza Morawieckiego i rządu PiS. SondażŹródło: Agencja Gazeta, fot: mateusz morawiecki
d3adqyn

Zadowolonych z tego, że rządem kieruje Mateusz Morawiecki jest o 4 punkty procentowe mniej niż w miesiąc wcześniej. Liczba niezadowolonych z jego funkcji wzrosła o 3 punkty procentowe. 27 proc. - o 1 punkt procentowy więcej niż w kwietniu - respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

CBOS
Źródło: CBOS

Do zwolenników rządu zalicza się 38 proc. badanych (spadek o 4 punkty procentowe w stosunku do kwietnia). Z kolei 21 proc. respondentów deklaruje się jako jego przeciwnicy (wzrost o 2 punkty procentowe). Obojętność wobec rządu deklaruje 35 proc. ankietowanych (wzrost o 2 punkty). 6 proc. badanych - tak samo, jak przed miesiącem - nie umiało jednoznacznie określić swej postawy.

d3adqyn

CBOS zapytał też o ocenę działalności rządu. Dotychczasowe efekty działań obecnego gabinetu dobrze ocenia 48 proc. badanych (spadek o 6 punktów procentowych w stosunku do kwietnia), natomiast 26 proc. (wzrost o 4 punkty) krytycznie podsumowuje dorobek rządu. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 26 proc. badanych (wzrost o 2 punkty procentowe).

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 10-17 maja 2018 roku na liczącej 1170 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Polacy o Andrzeju Dudzie

Przypomnijmy, że CBOS zbadał również stosunek do Andrzeja Dudy. Prezydent, w przeciwieństwie do Mateusza Morawieckiego, może spać spokojnie. Zdecydowana większość, bo 62 procent, Polaków pozytywnie ocenia jego działalność. Negatywnie o jego pracy wypowiedziało się 26 proc. badanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Bunt młodych przeciwko marszałkowi. "To skandaliczne i niedopuszczalne"

d3adqyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3adqyn
Więcej tematów