Trwa ładowanie...

Polacy ocenili Andrzeja Dudę. Najnowszy sondaż

Andrzej Duda może spać spokojnie. Zdecydowana większość, bo 62 procent, Polaków pozytywnie ocenia jego działalność - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Polacy ocenili Andrzeja Dudę. Najnowszy sondażŹródło: Agencja Gazeta, fot: Agata Grzybowska
dk66smk

W majowym sondażu CBOS Andrzej Duda uzyskał o 1 punkt proc. mniej poparcia w stosunku do badania z kwietnia. Negatywnie o jego działalności wypowiedziało się 26 proc. badanych (spadek o 2 punkty proc.). Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 12 proc. Polaków (wzrost o 3 punkty proc.).

CBOS
Źródło: CBOS

Badani ocenili również pracę Sejmu i Senatu. Pozytywnie działalność Sejmu oceniło 26 proc. badanych (spadek o 3 punkty proc.), negatywnie 59 proc. (wzrost o 4 punkty proc.); odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 15 proc. ankietowanych (spadek o 1 punkt proc.).

dk66smk

O działalności Senatu z kolei, pozytywnie wypowiedziało się 29 proc. badanych (bez zmian), negatywnie 47 proc. (bez zmian), a odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 24 proc. ankietowanych (bez zmian).

Władze samorządowe

Nieznacznie gorzej niż przed miesiącem postrzegane są władze samorządowe, choć, ogólnie rzecz biorąc, aprobata ich pracy kształtuje się na dość wysokim i stabilnym poziomie - informuje CBOS.

Władze samorządowe dobrze ocenia 68 proc. badanych (spadek o 2 punkty proc.), negatywnie - 23 proc. (wzrost o 2 punkty proc.).

Badanie CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 10-17 maja 2018 roku na liczącej 1170 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

dk66smk

Pomysł Andrzeja Dudy nie przypadł do gustu

Przypomnijmy, że w innym sondażu (IBRIS dla "Rzeczpospolitej") Polacy wypowiedzieli się na temat referendum konstytucyjnego. Pomysł Andrzeja Dudy nie przypadł im do gustu. Tylko 35,6 proc. osób uważa, że przeprowadzenie go w listopadzie to dobra inicjatywa. Przekonanych, że nie ma to sensu, jest znacznie więcej - 52,3 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kownacki porównał Dudę do Tuska. "Tysiąckroć lepszy"

dk66smk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk66smk
Więcej tematów