Trwa ładowanie...

Nowy sondaż. Polacy zapytani czy Andrzej Duda łamie konstytucję

Prawie 40 proc. badanych uważa, że prezydent łamie konstytucję. - Rośnie świadomość konstytucyjna polskiego społeczeństwa. Smutne jest natomiast to, w jakich okolicznościach ten kurs przechodzimy - mówi prof. Matczak z UW.

Share
Nowy sondaż. Polacy zapytani czy Andrzej Duda łamie konstytucję
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d2gqb6n

Z sondażu SW Reaserch na zlecenie serwisu rp.pl wynika, że większość Polaków jest przekonana co faktu, że prezydent Andrzej Duda łamie konstytucję. Tego zdania jest 39,8 proc. respondentów. Przeciwną opinię ma 31 proc. badanych, a 29,2 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie. Sondaż został przeprowadzony w dniach 19-20 czerwca b.r. na grupie reprezentatywnej 800 osób.

- Badania pokazują rosnącą świadomość konstytucyjną polskiego społeczeństwa. To dobra informacja, choć smutne jest to, w jakich okolicznościach wszyscy ten przyśpieszony kurs konstytucjonalizmu przechodzimy - uważa prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Prezydent został skrytykowany w ub. sobotę przez swoją doradczynię Zofię Romaszewską. Opozycjonistka w odpowiedzi na zarzuty opozycji odnośnie łamania konstytucji stwierdziła, że Andrzej Duda "łamie ją znacznie mniej". Mimo to, obecnie urzędująca głowa państwa nadal jest faworytem Polaków w wyścigu o fotel prezydenta.

Zobacz także: Kukiz: pytania prezydenta Dudy to kpina z narodu

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gqb6n

Podziel się opinią

Share
d2gqb6n
d2gqb6n
Więcej tematów