Trwa ładowanie...
d40o7g8

Rosjanie rozbudowują bazę przy granicy z Polską. Otoczono ją umocnieniami

Jak wynika z analizy zdjęć satelitarnych, kompleks bunkrów w obwodzie kaliningradzkim został w ostatnich miesiącach istotnie rozbudowany. Jak podaje amerykański serwis Defense One, Rosjanie wzmocnili zabezpieczenie budynków i poprawili komunikację z bazą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do bazy doprowadzono m.in. tory kolejowe
Do bazy doprowadzono m.in. tory kolejowe (East News, Fot: Associated Press)
d40o7g8

Jak wynika z amerykańskiego raportu, uwiecznione na zdjęciu satelitarnym bunkry w Bałtyjsku służą prawdopodobnie do przechowywania amunicji.

Przeanalizowano okres pomiędzy 18 marca a 20 czerwca. W tym czasie bunkry otoczono m.in. ziemnymi wałami, zbudowano dodatkowy wał zewnętrzny wokół kompleksu i płot. Na terenie placówki wycięto też część lasu. Powstały również dodatkowe struktury, których przeznaczenie pozostaje jednak niejasne. Pojawiły się też nowe magazyny oraz kontenery. Do bunkrów poprowadzono także tory kolejowe.

W czerwcu informowano również o rozbudowie arsenału nuklearnego, który jest ulokowany 13 km od bazy w Bałtyjsku. Wiosną bieżącego roku odnotowano również wzmożoną aktywność rosyjskiego lotnictwa w rejonie Morza Bałtyckiego.

d40o7g8

Jak tłumaczy rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, kolejne wzmocnienia rosyjskiej armii w obwodzie kaliningradzkim są odpowiedzią na działania NATO. Pieskow twierdzi, że wspomniany sojusz został powołany "w celu konfrontacji" z Rosją.

- Nasz stosunek do NATO jest dobrze znany. To produkt epoki zimnej wojny, sojusz, który został skonstruowany dla celów i w imię konfrontacji - powiedział we wtorek Pieskow.

Źródło: polsatnews.pl

Zobacz także: ** Podeszła do polityka w restauracji i powiedziała, żeby podał się do dymisji. Zrobił to kilka dni później

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40o7g8

Podziel się opinią

Share

d40o7g8

d40o7g8
Więcej tematów