Trwa ładowanie...
d4eimtt

Rosjanie powiększają bazę blisko naszej granicy

Marynarka wojenna Rosji modernizuje bazę w Bałtyjsku. Po ukończeniu prac baza będzie mogła obsługiwać duże okręty uzbrojone w pociski manewrujące i w regionie może powstać "poważne zgrupowanie" wojsk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja zamierza zmodernizować swoją flotę w Kaliningradzie
Rosja zamierza zmodernizować swoją flotę w Kaliningradzie (PAP)
d4eimtt

Rosyjska baza wojskowa w Bałtyjsku znajduje się na Mierzei Wiślanej. Niecałe 20 kilometrów od granicy z Polską.

"Po remoncie baza marynarki wojennej w Bałtyjsku będzie mogła obsługiwać nowoczesne okręty pierwszej i drugiej rangi" - zapowiada "Izwiestija". Rosyjska gazeta wymienia wśród tych jednostek np. okręty przenoszące pociski manewrujące Kalibr i Cyrkon.

W rozmowie z dziennikiem płk Władimir Anochin, wiceszef Akademii Problemów Geopolitycznych, zauważył, że Rosja od dłuższego czasu wzmacnia grupę okrętów na Bałtyku. Już w tej chwili równowaga sił jest dla Rosji korzystna, a teraz stawia ona na zapewnienie swej flocie warunków materialnych i technicznych - dodał Anochin.

d4eimtt

"Teraz będziemy mieli jeszcze jedną pełnowartościową bazę marynarki wojennej, na którą przez długi czas nie zwracano uwagi. Oznacza to, że będziemy mieć możliwość przybliżenia naszych sił ofensywnych do granic NATO" - dodał rozmówca "Izwiestii". Dziennik podaje, że do końca roku ma zakończyć się pierwszy etap remontu bazy w Bałtyjsku, leżącym u wejścia do Zalewu Wiślanego.

W 2021 roku powstaną w bazie nowe systemy łączności, miejsca dla remontu i serwisu. Ministerstwo Obrony Rosji zapowiadało wcześniej, że baza wyposażona zostanie w instalacje oczyszczające, dzięki którym okręty nie będą wyrządzać poważnych szkód środowisku naturalnemu.

Komentatorzy spekulują, że decyzja o rozszerzeniu bazy w obwodzie Kaliningradzkim ma związek z napiętą sytuacją na Białorusi.

Źródło: PAP

d4eimtt

Rosyjska policja w akcji. Niepokojące nagranie z monitoringu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eimtt

Podziel się opinią

Share
d4eimtt
d4eimtt