Trwa ładowanie...
dxprwyx

Przekop Mierzei Wiślanej. Komisja Europejska upomina Polskę

Komisja Europejska interweniuje ws. przekopu Mierzi Wiślanej. Jej rzecznik twierdzi, że polskie władze nie zastosowały się do jej zaleceń i kontynuują prace bez przejścia "poprawnej drogi proceduralnej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mierzeja Wiślana. Rząd wierzy w powodzenie nowego projektu
Mierzeja Wiślana. Rząd wierzy w powodzenie nowego projektu (PAP, Fot: Marcin Gadomski)
dxprwyx

- W czasie licznych eksperckich spotkań Komisja Europejska zalecała polskim władzom, by poprawne proceduralne i prawne wymogi zostały wypełnione - przypomniał w rozmowie z Polsat News rzecznik Komisji Europejskiej ds. środowiska Enrico Brivio.

I dodał, że "polskie władze wciąż nie zastosowały się do zaleceń Komisji Europejskiej dotyczących działań, jakie należy podjąć", by wszystko odbywało się w poszanowaniu prawa.

dxprwyx

Brivio zaznaczył, że posunięcia w projekcie przekopu Mierzi Wiślanej są "widoczne". KE zalecała Polsce, by nie podejmować prac do czasu wyjaśnienia wątpliwości, które ma Bruksela.

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

Przekop Mierzei Wiślanej ma pochłonąć 2 mld zł z budżetu. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapewnia, że inwestycja poprawi dostęp do portu w Elblągu oraz zagwarantuje Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego do Bałtyku, z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxprwyx

Podziel się opinią

Share
dxprwyx
dxprwyx
Więcej tematów