Trwa ładowanie...
ycipk-228kmp

Rosja wysłała fregatę na Morze Azowskie. Reakcja na ruch NATO

Nie ustaje napięcie w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej. Z najnowszych doniesień wynika, że Moskwa zdecydowała się na wysłanie na Morze Azowskie dodatkowych sił. Płynąć ma tam fregata rakietowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem komentatorów wysłanie fregaty może być reakcją Rosji na obecność w Odessie brytyjskiego "wywiadowcy" HMS Echo (na zdjęciu)
Zdaniem komentatorów wysłanie fregaty może być reakcją Rosji na obecność w Odessie brytyjskiego "wywiadowcy" HMS Echo (na zdjęciu) (PAP, Fot: EPA/SABRI ELMHEDWI)
ycipk-228kmp

O przemieszczaniu się rosyjskiego okrętu z Krymu w kierunku Morza Azowskiego informuje Reuters, powołując się na relację naocznego świadka.

Fregata uzbrojona w systemy rakietowe widziana była w rejonie Teodozji, ok. 1,5 mili morskiej od brzegu. Agencja podaje, że na pokładzie jednostki dostrzeżono także śmigłowiec bojowy.

ycipk-228kmp

Pierwszy okręt NATO

Doniesienia o ruchu okrętu Federacji Rosyjskiej napłynęły dwa dni po tym, jak ukraińskie media poinformowały o zawinięciu do portu w Odessie jednostki NATO. Chodzi o brytyjską jednostkę HMS Echo, która - zgodnie z prawem międzynarodowym (konwencją z Montreux z 1936 r.) - może pozostać na Morzu Czarnym przez 21 dni.

"Niewykluczone, że po zakończeniu tego okresu zastąpi ją inny okręt wywiadowczy Wielkiej Brytanii, HMS Enterprise" - zauważa Ukraiński Portal Militarny.

ycipk-228kmp

HMS Echo to pierwszy okręt Sojuszu, który znalazł się w ukraińskim porcie od incydentu w Cieśninie Kerczeńskiej. Jednostka miała dotrzeć do wybrzeży Ukrainy w styczniu, ale jej rejs przyspieszono.

Wcześniej Brytyjczycy zapowiadali, że na pokładzie mają znaleźć się komandosi, którzy będą szkolić żołnierzy armii Kijowa. Podano też, że HMS Echo weźmie udział we wspólnych manewrach z okrętem flagowym marynarki wojennej sił zbrojnych Ukrainy "Hetman Sahajdaczny”

Źródła: Reuters, wprost.pl, TVP Info

ycipk-228kmp

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Andrzej Duda dla WP: lubię Donalda Trumpa

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-228kmp

ycipk-228kmp
ycipk-228kmp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów