Trwa ładowanie...
d2nhagq

Kijów ostrzega: Rosja może zaatakować Polskę. RBNiO Ukrainy o III wojnie światowej

Zajęcie Ukrainy nie jest ostatecznym celem Putina, bo Rosja szykuje większy atak - uważa szef Służby Bezpieczeństwa Informacyjnego ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Wałentyn Petrow twierdzi, że zagrożona jest m.in. Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraińcy ostrzegają przed wywołaniem przez Rosją globalnego konfliktu
Ukraińcy ostrzegają przed wywołaniem przez Rosją globalnego konfliktu (WP.PL)
d2nhagq

O groźbie rosyjskiej agresji Petrow mówił podczas konferencji "Świat 2019", którą wspólnie przygotowały tygodniki "Ukrainskyj Tyżdeń" i "The Economist".

- Patrząc na obecne inicjatywy wojskowe Moskwy, można powiedzieć, że są to nie tylko przygotowania do wojny z Ukrainą, lecz element szerszego rozwijania rosyjskiej machiny ofensywnej - ocenił urzędnik.

Dodał, że Moskwa, prowadząc ćwiczenia i operacje bojowe od Morza Północnego aż po Syrię, przygotowuje się do wybuchu globalnego konfliktu. Petrow stwierdził, że Rosja sama może doprowadzić do wybuchu III wojny światowej w ciągu kilku lat.

d2nhagq

- Wszystkie plany zbrojeniowe dużych państw, w tym Federacji Rosyjskiej, dotyczą lat 2023-2025. Konflikt militarny może rozpocząć się jednak wcześniej niż za sześć lat - mówił szef bezpieczeństwa informacji RBNiO Ukrainy. Dodał, że jeśli Rosja zajmie terytorium Ukrainy to znacznie wzmocni swój potencjał.

- Wojenna mapa już jest, na granicach rozwijane są zgrupowania wojskowe. Jest to naprawdę straszliwa siła i grozi ona nie tylko Ukrainie. W jej planach jest przejście przez Ukrainę i dalej, przez Białoruś, dojść do państw bałtyckich i Polski - stwierdził Petrow.

d2nhagq

Źródła: RMF FM, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Debata WP na 100-lecie niepodległości

d2nhagq

Podziel się opinią

Share

d2nhagq

d2nhagq
Więcej tematów