Trwa ładowanie...

Rosja unieważnia zeznania kontrolerów ze Smoleńska

Rosjanie domagają się od Polski unieważnienia części zeznań kontrolerów ze Smoleńska, którzy 10 kwietnia sprowadzali na ziemię prezydenckiego Tupolewa, ujawnia "Rzeczpospolita".

Share
Rosja unieważnia zeznania kontrolerów ze Smoleńska
Źródło: AFP
d17vk5l

Śledczy z Rosji przysłali nowe zeznania Pawła Plusina i Wiktora Ryżenki, a także decyzję unieważniającą poprzednie, złożone zaraz po katastrofie. Zakwestionowano je ze względu na wątpliwości dotyczące "czasu i miejsca" przesłuchań kontrolerów.

Chodzi o to, że z protokołów kwietniowych przesłuchań wynika, iż Plusin i Ryżenko byli w tym samym czasie przesłuchiwani przez tych samych prokuratorów, co jest niemożliwe. Rosjanie nie wezmą pod uwagę w swoim śledztwie zeznań z kwietnia i chcą, by to samo zrobili Polacy.

- Dla nas ważne są informacje zawarte w protokołach obu przesłuchań, powiedział nieoficjalnie jeden z polskich śledczych.

Co w sierpniu zeznali kontrolerzy i czy ich relacja różni się od tej z kwietnia? - tego gazecie nie udało się ustalić. Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa oświadczył, że polscy śledczy odniosą się do tego po przetłumaczeniu materiałów.

d17vk5l

Podziel się opinią

Share
d17vk5l
d17vk5l
Więcej tematów