Trwa ładowanie...
d26r8rq

Rosja: Tygrys zwija się z bólu podczas cyrkowego przedstawienia

Rosja – podczas przedstawienia cyrkowego tygrys zaczął zwijać się z bólu po przeskoczeniu płonącej obręczy. Drapieżnik przeszedł napad padaczki. Na nagraniu widać, jak opiekun ciągnie zwierzę za ogon i traktuje je batem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja - tygrys dostał napadu padaczkowego podczas przedstawienia.
Rosja - tygrys dostał napadu padaczkowego podczas przedstawienia. (iStock.com)
d26r8rq

Rosja – znęcanie się nad zwierzęciem czy opieka

Rosja to jedno z państw, w którym sztuka cyrkowa jest bardzo popularna. Podczas przedstawienia w Magnitogorsku doszło do szokującego zdarzenia. Jednym z elementów występu były skoki tygrysów przez płonące obręcze. Po jednej z takich sztuczek 6-letnia samica osunęła się na pierścień znajdujący się dookoła areny. Zwierzę zaczęło się nienaturalnie poruszać. Stanem drapieżnika zaniepokoił się jego treser. W celu zbadania tygrysaużył metalowego pręta pełniącego funkcję bata. W międzyczasie druga treserka zabrała z areny pozostałe zwierzęta. W ruch poszło wiadro z wodą. Kiedy kot zaczął mieć konwulsje opiekun ciągnąc za ogon ściągnął go z obręczy. Po kilku chwilach tygrysa ponownie oblano wodą, a zwierzę wstało.

Rosja – troska o życie zwierzęcia

d26r8rq

Wobec tresera zaczęły pojawiać się oskarżenia o znęcanie się nad kotem. Mężczyzna tłumaczy, że zrobił wszystko aby ocalić zdrowie i życie swojego podopiecznego. Nie mógł wziąć tygrysicy na ręce, ponieważ ma ostre pazury oraz jest bardzo ciężka. Zdjęcie jej z pierścienia było konieczne, bo mogła nabawić się poważnych ran w wyniku kontaktu z metalowym ogrodzeniem areny. W obronie tresera staje towarzysząca mu na scenie siostra. Uważa ona, że użycie bata było konieczne aby odgonić resztę drapieżników, które mogły zaatakować osłabioną tygrysicę. Siostra nie ma nic do zarzucenia bratu, a twierdzi wręcz, że podjął on właściwe działania.

Rosja – dramatyczne sceny rozbawiły widzów

Podczas gdy na arenie trwała walka o zdrowie i życie tygrysa większość publiczności była wstrząśnięta spotkanym widokiem. Niestety na widowni pojawili się również tacy, którzy śmiali się z cierpienia zwierzęcia. Niektórzy zdecydowali się również na nagranie filmu, który później trafił do internetu.

W takich sytuacjach bardzo często pojawia się dyskusja o zakazie trzymania zwierząt w niewoli, a szczególnie o znęcaniu się nad nimi w cyrkach.

d26r8rq

Podziel się opinią

Share

d26r8rq

d26r8rq
Więcej tematów