Trwa ładowanie...

Rosja wspomoże syryjski system obrony przeciwlotniczej

Rosja wyśle do Syrii system obrony przeciwlotniczej S-300. Zostanie on dostarczony w przeciągu dwóch najbliższych tygodni. Takie działanie jest odpowiedzią Rosji na niedawne zestrzelenie samolotu Ił-20.

Rosja wspomoże syryjski system obrony przeciwlotniczejŹródło: iStock.com
d2ay2z0

Rosja pomaga Syrii

Rosja przekaże Syrii nowoczesny system obrony przeciwlotniczej S-300. Taką informację podał rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu. System S-300 to jeden z najnowocześniejszych systemów przeciwlotniczych na świecie. Jego zasięg wynosi około 250 km, a dodatkową zaletą jest możliwość atakowania kilku celów jednocześnie. Wraz z systemem S-300 do Syrii udadzą się również rosyjscy żołnierze, których zadaniem będzie wspieranie lokalnych mundurowych w obsłudze sprzętu. Takie zabezpieczenie syryjskiej strefy powietrznej z pewnością zniechęci izraelskie siły powietrzne do organizowania nalotów na Syrię.

Odpowiedź na zestrzelenie Ił-20

Zaledwie tydzień temu w rejonie Morza Śródziemnego doszło do zestrzelenia rosyjskiego samolotu zwiadowczego Ił-20. Na jego pokładzie znajdowało się 15 wojskowych, nikt nie przeżył ataku. Do wystrzelenia rakiet, które zniszczyły rosyjską jednostkę, przyznała się Syria (sojusznik Rosjan).Rosja winą za zestrzelenie Ił-20 obarczyła jednak Izrael, który w tym czasie ostrzeliwał kilka ośrodków znajdujących się na terenie Syrii. Rząd Izraela zaprzecza wszelkim zarzutom ze strony Rosji. Powodu ataku na rosyjski samolot należy upatrywać w błędzie popełnionym przez syryjskie siły obrony przeciwlotniczej, które niewłaściwie zidentyfikowały atakowany samolot.

d2ay2z0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ay2z0
Więcej tematów