Trwa ładowanie...

Rosja przygotowuje się do "maksymalnej eskalacji". Padł możliwy termin

Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy, mówi, że Rosja przygotowuje się do "maksymalnej eskalacji", do której może dojść za 2-3 tygodnie. Nie wykluczył, że Federacja Rosyjska może podjąć próbę przeprowadzenia kolejnego ataku z północy, południa i wschodu - jak miało to miejsce 24 lutego 2022 r. - Być może nawet zbiegnie się to w czasie z rocznicą inwazji - podkreśla.

Rosja przygotowuje się do "maksymalnej eskalacji". Padła data Rosja przygotowuje się do "maksymalnej eskalacji". Padła data Źródło: East News, fot: SERGEI SUPINSKY
d3j5pnf
d3j5pnf

Daniłow w rozmowie ze Sky News powiedział, że najcięższe walki dopiero nadejdą i że kilka najbliższych miesięcy będzie miało decydujący wpływ na przebieg wojny. Wezwał zachodnich sojuszników do wysłania większej ilości broni - w tym m.in. myśliwców Typhoon z Wielkiej Brytanii.

- Rosja przygotowuje się do maksymalnej eskalacji - ostrzega Daniłow we wtorkowym wywiadzie, którego udzielił ze swojej kwatery głównej w Kijowie. Rosja, podkreślił, "zbiera wszystko, co możliwe, przeprowadza ćwiczenia i szkolenia". Mówiąc to, Daniłow miał na myśli m.in. mobilizację prowadzoną przez Putina.

d3j5pnf

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie chcą walczyć. Masowa ucieczka z Rosji

Nie wykluczył możliwości, że Władimir Putin podejmie kolejną próbę ataku z północy, południa i wschodu, jak to miało miejsce 24 lutego 2022 r.

Daniłow: główne bitwy są przed nami

- Mogę powiedzieć, że nie wykluczamy żadnego scenariusza w ciągu najbliższych dwóch do trzech tygodni - podkreślił Daniłow. Zaznaczył, że wojsko Ukrainy przygotowuje się, ale i większe, niż na początku inwazji, wsparcie od zachodnich partnerów ma tu znaczenie.

- Kraje, które pomagają nam w walce zaczęły udzielać nam maksymalnej pomocy - zapewnił jednocześnie. Według jego danych połowa z nowo zmobilizowanych rosyjskich żołnierzy weźmie udział w ofensywie na dużą skalę, a "główne bitwy dopiero nadejdą".

- Przeszliśmy przez bardzo trudny okres, ale jestem pewien, że główne bitwy są jeszcze przed nami i odbędą się w ciągu dwóch, trzech miesięcy. To będą decydujące miesiące w wojnie - zaznaczył sekretarz RBNiO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3j5pnf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3j5pnf
Więcej tematów