Trwa ładowanie...
d23hl9u

Rosja odpowiada ws. Smoleńska. "Nie ma przeszkód"

Rosyjski resort spraw zagranicznych zajął stanowisko w sprawie zarzutów ze strony Polski o brak dostępu do miejsca katastrofy Tu-154M w Smoleńsku. Moskwa przekonuje, że polska strona wiedziała o sprzedaży tego terenu już kilka miesięcy temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie nie wyjaśniają, czy na miejscu katastrofy będzie mógł stanąć pomnik.
Rosjanie nie wyjaśniają, czy na miejscu katastrofy będzie mógł stanąć pomnik. (Forum)
d23hl9u

"Nie ma żadnych przeszkód w dostępie do miejsca katastrofy samolotu polskiego prezydenta" - napisali rosyjscy urzędnicy w odpowiedzi na pytania RMF FM. Moskwa twierdzi tak, choć na prywatnym już gruncie pojawił się szlaban i informacja o czasowym zakazie wejścia. Teren kupił przedsiębiorca ze Smoleńska, a na jego części budowany jest gazociąg.

Rosyjski MSZ zaznaczył, że polska strona została poinformowana o sprzedaży działki w pobliżu smoleńskiego lotniska już w sierpniu, czyli tuż po transakcji.

Zobacz też: Najbardziej kontrowersyjne teorie dotyczące katastrofy smoleńskiej

Rosjanie nie odpowiedzieli jednak na pytanie o to, czy na miejscu katastrofy będzie mógł stanąć pomnik.

d23hl9u

Zaznaczyli tylko, że "zbędnym i bezpodstawnym" jest łączenie sprawy Smoleńska i innych problemów w polsko-rosyjskich stosunkach, w tym usuwania radzieckich pomników.

"Międzynarodowe prawne zobowiązania Polski wobec Rosji dotyczące zachowania i ochrony wojennych miejsc pamięci są sformułowane dostatecznie jasno" - głosi stanowisko rosyjskiego resortu, który podkreśla, że Polska powinna te zobowiązania wypełniać.

d23hl9u

Podziel się opinią

Share

d23hl9u

d23hl9u
Więcej tematów