Trwa ładowanie...
d3p4f7f

Rosja chce zlikwidować ekologiczne zniszczenia ZSRR

Rosja opracowała projekt likwidacji ekologicznych zniszczeń spowodowanych przedsięwzięciami realizowanymi na swoim terytorium w czasach ZSRR - informuje agencja ITAR-TASS.

Share
d3p4f7f

Realizację projektu, opracowanego przez Federalną Służbę Nadzoru Ekologicznego, Technologicznego i Atomowego Rosji (Rostiechnadzor), zaplanowano na 25 lat. Ma on kosztować 250 mln dolarów, z czego 30 mln zostanie wyasygnowane z budżetu federalnego.

W ramach projektu ma powstać lista niekorzystnych ekologicznie inwestycji i zniszczonych terenów, ocena skutków zanieczyszczenia środowiska i plan jego likwidacji. Mają także zostać określeni winni zaniedbań.

"Firmy, które swą przeszłą działalnością spowodowały ogromne straty ekologiczne, nie są w stanie samodzielnie uporać się z tym problemem. Jeszcze więcej trudności wiąże się z zanieczyszczeniem przedsiębiorstw i terenów, których właściciela do tej pory nie ustalono. Teraz państwo w osobie Rostiechnadzoru bierze na siebie zadanie likwidacji ekologicznych zanieczyszczeń w przeszłości" - napisano w oświadczeniu Rostiechnadzoru.

d3p4f7f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p4f7f
Więcej tematów