ycipk-1mysub

Rosja. Aleksiej Nawalny wyszedł na wolność

Aleksiej Nawalny po odbyciu kary opuścił areszt. Rosyjski opozycjonista spędził tam 30 dni. W trakcie pobytu za kratkami trafił do szpitala ze zdiagnozowaną ostrą reakcją alergiczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja. Aleksiej Nawalny po 30 dniach aresztu wychodzi na wolność.
Rosja. Aleksiej Nawalny po 30 dniach aresztu wychodzi na wolność. (East News, Fot: AP/Associated Press)
ycipk-1mysub

Aleksiej Nawalny został zatrzymany 24 lipca. Miało dojść do tego, kiedy lider opozycji wyszedł z domu pobiegać. Dzień później został skazany na 30 dni aresztu.

Podczas odsiadywania wyroku, Nawalny trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili u niego ostrą reakcję alergiczną. Innego zdania był opozycjonista, który podejrzewał, że został otruty. Jego prawnicy złożyli zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa, jednak badanie laboratoryjne nie stwierdziło obecności trucizny.

Rosja. Protesty w Moskwie

ycipk-1mysub

Zarzut postawiony działaczowi politycznemu to nawoływanie do nielegalnego zgromadzenia w Moskwie. 30 dni to maksymalny wymiar kary za wykroczenie, jakim jest powtórne naruszenie zasad organizacji manifestacji.

Zobacz także: Loty Pierwszej Damy. Minister prezydencki mówi, jak jest

Protesty w Moskwie rozpoczęły się po tym, jak władze zablokowały start opozycyjnych kandydatów do Moskiewskiej Dumy Miejskiej. Na ulice wyszły tysiące osób. Podczas największej manifestacji zatrzymano ponad 1300 demonstrantów.

ycipk-1mysub

Źródło: Reuters, Wirtualna Polska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1mysub
ycipk-1mysub