Trwa ładowanie...
d1tft0w

Rosja. Nawalny zawiadomił prokuraturę o tym, że mógł zostać otruty

Lider opozycjonistów Aleksiej Nawalny złożył w Komitecie Śledczym zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – poinformował na Twitterze jego adwokat Wadim Kobzew. Sprawa dotyczy otrucia w areszcie – Nawalny twierdzi, że podano mu truciznę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja. Aleksiej Nawalny zawiadomił prokuraturę o możliwym przestępstwie
Rosja. Aleksiej Nawalny zawiadomił prokuraturę o możliwym przestępstwie (PAP, Fot: PAP,PAP/AFP)
d1tft0w

Prawnik opozycjonisty napisał: "W ramach kontroli wnioskujemy o to, żeby zlecić chemiczno-toksykologiczną ekspertyzę sądową, by ustalić substancję oraz o to, by zażądać nagrań z monitoringu w areszcie."

Aleksiej Nawalny od prawie dwóch tygodni jest w areszcie. Odbywa tam 30-dniową karę pozbawienia wolności. 43-letni opozycjonista został zatrzymany i trafił za kratki za nawoływanie do demonstracji w Moskwie, pod koniec lipca.

W niedzielę Nawalny trafił do szpitala. Oficjalnym powodem była "ostra reakcja alergiczna". Sam działacz opozycji twierdzi, że nigdy nie miał na nic uczulenia i został otruty. Takiej możliwości nie wykluczyły także prawniczka Olga Michajłowa i lekarka Anastazja Wasiliewa, które współpracują z Nawalnym.

d1tft0w

W poniedziałek opozycjonistę wypisano ze szpitala i z powrotem trafił do aresztu.

Dwa dni później Aleksiej Tokariew, kierownik moskiewskiego laboratorium, które badało próbki, orzekł, że w organizmie Nawalnego "nie wykryto obecności substancji trujących".

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: W drodze na festiwal Owsiaka. Kobieta zadeklarowała pomoc uczestnikom

d1tft0w

Podziel się opinią

Share

d1tft0w

d1tft0w
Więcej tematów