Trwa ładowanie...
d48yxo8

Rosja. Nawalny został otruty? Laboratorium twierdzi zupełnie co innego

- W organizmie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego nie wykryto obecności substancji trujących - ogłosił w środę Aleksiej Tokariew, kierownik moskiewskiego laboratorium. To właśnie tam w poniedziałek przekazano próbki materiałów biologicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksiej Nawalny (rosyjski opozycjonista) został skazany na 30 dni aresztu
Aleksiej Nawalny (rosyjski opozycjonista) został skazany na 30 dni aresztu (East News, Fot: AFP PHOTO /Navalny.com)
d48yxo8

Tokariew dodał, że laboratorium, do którego trafiły próbki, jest "specjalistyczne" i posiada "szerokie spektrum możliwości wykazania w organizmie obcych substancji". - W wyniku przeprowadzonych badań nie stwierdzono obecności środków powodujących otrucie - dodał kierownik laboratorium.

Zupełnie innego zdania była lekarka rosyjskiego opozycjonisty. Przypomnijmy: w niedzielę Aleksieja Nawalnego przewieziono do szpitala z aresztu z "ostrą reakcją alergiczną". - Nie możemy wykluczyć, że jest to toksyczne uszkodzenie skóry i błon śluzowych wywołane przez nieznaną substancję chemiczną i jest wynikiem działania 'osoby trzeciej - pisała w niedzielę na Facebooku Anastazja Wasiljewa. To właśnie ona została dopuszczona do opozycjonisty, aby sprawdzić jego stan zdrowia.

d48yxo8

W poniedziałek Nawalny został wypisany z placówki medycznej i ponownie przewieziono go do aresztu. Opozycjonista ma spędzić 30 dni w zakładzie karnym z powodu apelowania do Rosjan, aby wzięli udział w antyrządowej demonstracji, która odbyła się 27 lipca. Po tym wydarzeniu państwowe służby dokonały rewizji mieszkań wielu opozycjonistów, a dziesiątki z nich aresztowano.

Szpital zapewnia, że Nawalny nabawił się reakcji alergicznej typu pokrzywka. Informował o tym lekarz Eldar Kazachmiedow, który przyjmował opozycjonistę do placówki medycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48yxo8

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

d48yxo8

Podziel się opinią

Share
d48yxo8
d48yxo8
Więcej tematów