Trwa ładowanie...
drzbkco

Roman Kuźniar: Polska krajem hamulcowym. Najczęściej podważa jedność Unii

- To Polska najczęściej podważa jedność Unii. Polska jest krajem hamulcowym. Krajem, który odstaje - powiedział w "Faktach po Faktach" TVN prof. Roman Kuźniar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
szydło
szydło (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
drzbkco

- Dziwię się, że premier Szydło podpisała ten dokument (Deklarację Rzymską). Nie wiem czy wiedziała, co podpisuje - zastanawiał się były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Tam jest wprost napisane, poniżej zasad, o których premier Szydło widocznie nie wiedziała, bo Polska się im sprzeciwia, że Unia będzie rozwijać się w różnym tempie i z równą intensywnością - przypomniał Kuźniar.

W "Faktach po Faktach" TVN były doradca prezydenta komentował również rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z brytyjską premier.

drzbkco

- Chciał odgrywać rolę dywersanta. Kaczyński nie wie gdzie jest, czy jest Szkocją, Irlandią, Walią, czy jest Polską, członkiem Unii Europejskiej. Ale to charakterystyczna schizofrenia dla tego obozu. Oczywiście, że Kaczyński nie jest w stanie niczego załatwić - mówił profesor.

Jednocześnie profesor pozostaje spokojny w temacie sytuacji polskich obywateli w Wielkiej Brytanii. - To Bruksela, nie Warszawa, podyktuje Londynowi twarde warunki. Dzięki temu możemy być spokojni o los naszych obywateli w Wielkiej Brytanii - mówił prof. Kuźniar.

drzbkco

Podziel się opinią

Share

drzbkco

drzbkco
Więcej tematów