Trwa ładowanie...
d2ke6m2

Robert Iwaszkiewicz

Najnowsze informacje
3.7
(3 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Wrocław

Partie:
d2ke6m2
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Robert Iwaszkiewicz otrzymał mandat poselski do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Jest prawicowym politykiem, obecnym na polskiej scenie politycznej od prawie 10 lat.

Robert Iwaszkiewicz – wykształcenie i praca zawodowa

Robert Iwaszkiewicz urodził się 17 maja 1962 roku we Wrocławiu. Ukończył studia pierwszego i drugiego stopnia na wrocławskiej Akademii Rolniczej. Po studiach pracował w Zakładach Chemicznych "Rokita" w Brzegu Dolnym. Podjął też własną działalność gospodarczą. Obecnie prowadzi firmę działającą w sektorze ochrony zdrowia. Prywatnie ma żonę i dwóch synów.

Robert Iwaszkiewicz w polityce (UPR, KNP, KORWiN)

W 2010 roku Robert Iwaszkiewicz dołączył do antysocjalistycznej Organizacji Monarchistów Polskich, której członkowie opowiadają się za przywróceniem w kraju monarchii katolickiej. W latach 2004-2010 należał do Unii Polityki Realnej. Następnie znalazł się wśród założycieli Kongresu Nowej Prawicy. Od 2015 roku działa w najwyższych strukturach partii Wolność (pierwotnie KORWiN).

Europoseł Robert Iwaszkiewicz

Robert Iwaszkiewicz ma za sobą kilka bezowocnych startów w wyborach. Trzykrotnie kandydował do Sejmu i dwukrotnie do rady miejskiej we Wrocławiu. Mandat przyniósł mu dopiero start w wyborach do Europarlamentu 2014. W PE Iwaszkiewicz został przewodniczącym ugrupowania Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej oraz członkiem:

  • Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów,
  • Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest,
  • delegacji do komisji współpracy parlamentarnej: UE-Armenia, UE-Azerbejdżan, UE-Gruzja.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 Robert Iwaszkiewicz otwiera opolsko-dolnośląską listę Komitet Wyborczego Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy. Drugą pozycję w tym okręgu otrzymał Piotr Żurek.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ke6m2
d2ke6m2
d2ke6m2
Więcej tematów
d2ke6m2