Trwa ładowanie...
d1ul40b
d1ul40b

Robert Iwaszkiewicz

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Wrocław

Partie:
Robert Iwaszkiewicz to polityk partii Wolność
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Robert Iwaszkiewicz to polityk partii Wolność

Robert Iwaszkiewicz otrzymał mandat poselski do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Jest prawicowym politykiem, obecnym na polskiej scenie politycznej od prawie 10 lat.

Robert Iwaszkiewicz – wykształcenie i praca zawodowa

Robert Iwaszkiewicz urodził się 17 maja 1962 roku we Wrocławiu. Ukończył studia pierwszego i drugiego stopnia na wrocławskiej Akademii Rolniczej. Po studiach pracował w Zakładach Chemicznych "Rokita" w Brzegu Dolnym. Podjął też własną działalność gospodarczą. Obecnie prowadzi firmę działającą w sektorze ochrony zdrowia. Prywatnie ma żonę i dwóch synów.

Robert Iwaszkiewicz w polityce (UPR, KNP, KORWiN)

W 2010 roku Robert Iwaszkiewicz dołączył do antysocjalistycznej Organizacji Monarchistów Polskich, której członkowie opowiadają się za przywróceniem w kraju monarchii katolickiej. W latach 2004-2010 należał do Unii Polityki Realnej. Następnie znalazł się wśród założycieli Kongresu Nowej Prawicy. Od 2015 roku działa w najwyższych strukturach partii Wolność (pierwotnie KORWiN).

Europoseł Robert Iwaszkiewicz

Robert Iwaszkiewicz ma za sobą kilka bezowocnych startów w wyborach. Trzykrotnie kandydował do Sejmu i dwukrotnie do rady miejskiej we Wrocławiu. Mandat przyniósł mu dopiero start w wyborach do Europarlamentu 2014. W PE Iwaszkiewicz został przewodniczącym ugrupowania Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej oraz członkiem:

  • Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów,
  • Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest,
  • delegacji do komisji współpracy parlamentarnej: UE-Armenia, UE-Azerbejdżan, UE-Gruzja.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 Robert Iwaszkiewicz otwiera opolsko-dolnośląską listę Komitet Wyborczego Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy. Drugą pozycję w tym okręgu otrzymał Piotr Żurek.

d1ul40b
d1ul40b

d1ul40b
d1ul40b
Więcej tematów
d1ul40b