Trwa ładowanie...
d1wuuor
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
hollywood

Reżyser Curtis Hanson znaleziony martwy w swoim domu

Amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy Curtis Hanson, nagrodzony w 1997 roku Oscarem za scenariusz do filmu "Tajemnice Los Angeles", został znaleziony martwy w swoim domu w Hollywood - poinformowała policja w Los Angeles.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reżyser Curtis Hanson znaleziony martwy w swoim domu
(PAP)
d1wuuor

Zwłoki 71-letniego reżysera znaleziono we wtorek około godz. 17 czasu lokalnego (godz. 2 w nocy w środę w Polsce). Według policji zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Hanson od wielu lat cierpiał na chorobę Alzheimera.

W 1997 roku wraz z Brianem Helgelandem Hanson zdobył Oscara za najlepszy scenariusz do filmu "Tajemnice Los Angeles", będącego adaptacją powieści Jamesa Ellroya o tym samym tytule. Nagrodę amerykańskiej Akademii Filmowej za najlepszą drugoplanową rolę żeńską w tym filmie otrzymała Kim Basinger. Hanson otrzymał także nominację do Oscara w kategorii najlepszy reżyser, a "Tajemnice Los Angeles" - w kategorii najlepszy film.

Ten kryminał z doborową obsadą (Kevin Spacey, Russel Crowe), opowiadający o Los Angeles z lat 50. XX wieku, okazał się kasowym sukcesem; na całym świecie zarobił 126 mln dolarów.

Hanson wyreżyserował i był także producentem m.in. biograficznego dramatu obyczajowego "8. Mila" (2002 r.) z raperem Eminemem w roli głównej. Film otrzymał Oscara za najlepszą piosenkę pt. "Lose Yourself".

d1wuuor

Podziel się opinią

Share

d1wuuor

d1wuuor
Więcej tematów