Trwa ładowanie...

Rezolucja PE ws. rosyjskiej propagandy. Maria Zacharowa odpowiada: inaczej niż paranoją tego dokumentu nie można nazwać

• W UE nie ustają procesy demonizowania Rosji - powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji

• Zacharowa oświadczyła, że "może dojść do kontrposunięć ze strony Moskwy"

• Dokument jest pełny fobii, wymysłów, mitów - dodała rzeczniczka

• Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. działań propagandowych ze strony Rosji

Share
Rezolucja PE ws. rosyjskiej propagandy. Maria Zacharowa odpowiada: inaczej niż paranoją tego dokumentu nie można nazwaćŹródło: Forum/Mikhail Japaridze/TASS
d1wnqhf

Moskwa ma nadzieję, że po przyjęciu przez Parlament Europejski rezolucji, dotyczącej przeciwdziałania propagandzie m.in. ze strony Rosji, nie dojdzie do działań praktycznych - oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, grożąc kontrposunięciami. - Z ubolewaniem zauważamy, że w Unii Europejskiej nie ustają procesy demonizowania Rosji, inaczej niż paranoją tego dokumentu nie można nazwać - powiedziała Zacharowa.

- Dokument jest pełny fobii, wymysłów, mitów, i bardzo wyraźnie odzwierciedla tę ideologię, w która w ostatnim czasie jest kultywowana w UE wobec Rosji - oznajmiła.

Wyraziła przekonanie, że przyjęta w PE rezolucja "przyrównuje prowadzoną przeciwko Zachodowi 'wojnę propagandową Kremla' z propagandowymi metodami zakazanej w FR organizacji terrorystyczne Państwo Islamskie". - Wielokrotnie oświadczaliśmy, że ze strony Rosji nie prowadzi się żadnej antyeuropejskiej propagandy - podkreśliła rzeczniczka. Jak dodała, "Rosja jest zainteresowana tym, by UE była zjednoczonym, stabilnym, przewidywalnym partnerem, z którym chcielibyśmy rozwijać równoprawne i wzajemnie korzystną współpracę".

d1wnqhf

Zacharowa zaznaczyła, że strona rosyjska "ma nadzieję, iż za rezolucją nie pójdą praktycznie decyzje mające na celu ograniczenie działalności rosyjskich mediów". Jak dodała, "są podstawy", by żywić taką nadzieję, ponieważ przyjęcie dokumentu wywołało "wielką falę sprzeciwu w samej UE". - Jeśli ten dokument będzie realizowany w praktyce, to nastąpią kontrposunięcia - zagroziła.

Autorka rezolucji ws. Rosji jest europosłanka PiS Anna Fotyga

Parlament Europejski przyjął w Strasburgu rezolucję, w której wyraża zaniepokojenie coraz silniejszą i wymierzoną w UE propagandą ze strony Rosji oraz tzw. Państwa Islamskiego, Al-Kaidy i innych grup terrorystycznych.

Raport poparło 304 eurodeputowanych, przeciw było 179, a 208 wstrzymało się od głosu. Autorką dokumentu jest europosłanka PiS Anna Fotyga.

Według rezolucji "strategiczna propaganda" wymierzona w UE i jej kraje członkowskie ma na celu przeinaczanie faktów, wzbudzanie wątpliwości, dzielenie UE oraz jej partnerów w Ameryce Północnej, sparaliżowanie procesu podejmowania decyzji, dyskredytowanie instytucji UE i partnerstwa transatlantyckiego oraz wzbudzanie lęku i niepewności wśród obywateli Unii.

Oprac. Tomek Orszulak

d1wnqhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wnqhf
d1wnqhf
Więcej tematów