Trwa ładowanie...

Rewolucyjne zmiany w naszych koszach na śmieci

Rewolucję w segregacji śmieci, większy park narodowy w Białowieży, ani grosza z publicznych pieniędzy na tamę w Nieszawie oraz brak zgody na betonowanie górskich rzek zapowiada m.in. w wywiadzie dla "Metra" minister środowiska Andrzej Kraszewski.

Share
Rewolucyjne zmiany w naszych koszach na śmieci
Źródło: Jupiterimages
d3cp7ny

Jako jedno z najważniejszych zadań stojących przed resortem uznał on uporządkowanie sprawy odpadów. Uważa, że najlepiej byłoby, by śmieci były zbierane w ramach systemu, który sprawdza się we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Polski i Węgier, czyli przez gminy. Będą one pilnować segregacji oraz edukować obywateli. Segregacja opłaci się, bo będą za to niższe rachunki za wywóz. Według ministra, dopóki samorządy nie przejmą śmieci (tak jest w 25 krajach UE), dopóty nie wywiążemy się z europejskich zobowiązań.

Jeżeli chodzi o poszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego finalizowane są rozmowy z gminami - poinformował minister. Do wakacji będzie to na razie ok. 10 tys. ha, czyli połowa tego, co powinno być włączone do parku. W tej części pojawią się już np. rezerwaty.

Zdaniem ministra Kraszewskiego, mała ingerencja w uregulowanie górskich rzek ze względów ochrony przed powodziami jest konieczna. Natomiast tam, gdzie są naturalne tereny zalewowe, nie będzie pozwolenia na ich zabudowę oraz grodzenie. Ani grosza z państwowej kasy nie będzie też na budowę nowej tamy na Wiśle w Nieszawie - stwierdził minister.

d3cp7ny

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cp7ny
d3cp7ny
Więcej tematów