Trwa ładowanie...

Resort Zbigniewa Ziobry chce zrobić rewolucję. 15 dni więzienia za niektóre przestępstwa

Ministerstwo sprawiedliwości chce drastycznych zmian w kodeksie karnym. Zaostrzone zostaną kary za najcięższe przestępstwa, na przykład rozboje, gwałty i zabójstwa. Zmiany dotkną także pospolite wykroczenia, za które obecnie dostaje się wyroki w zawieszeniu.
Share
Ziobro wprowadzi zasady rodem z USA
Ziobro wprowadzi zasady rodem z USAŹródło: East News
d1tcrj0

Zbigniew Ziobro wielokrotnie podkreślał, że polski system kar wymaga zmian. Ostatnio zabrał głos w sprawie Tomasza Komendy oraz porywaczy, którzy przez wiele godzin torturowali i gwałcili 18-latka. - Państwo musi być bezwzględne wobec zwyrodnialców - podkreślił minister sprawiedliwości. Na zapowiedziach się nie skończyło.

Jak ustalił "Fakt", Ziobro chce wprowadzić zmiany w kodeksie. Sprawcy pobić czy kradzieży trafią na 15 dni do więzienia. Teraz otrzymują najczęściej kary w zawieszeniu. Resort chce zmian na wzór tych stosowanych w USA. "W Stanach Zjednoczonych młodocianych przestępców, którzy weszli w konflikt z prawem, wysyła się na krótko do więzienia pomiędzy bandziorów Traumatyczne doświadczenie wielu skutecznie uczy moresu i zniechęca do tego, by znów zejść na złą drogę - zdradza rozmówca z resortu sprawiedliwości.

d1tcrj0

Uderzenie w gwałcicieli

Rewolucja będzie także przypadku orzeczeń dla najcięższych przestępstw. Chodzi o gwałty i zabójstwa. Będą także surowsze kary dożywocia, ale takie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Zaostrzony kodeks obejmie oszustów internetowych oraz lichwiarzy.

Wcześniej Ziobro zapowiadał zmiany dotyczące obrony koniecznej. Prace potwierdziła w rozmowie z Wirtualną Polską Wioletta Olszewska z zespołu prasowego ministerstwa. I tak też się stało.

d1tcrj0

"Ten rząd będzie stawał po stronie uczciwych obywateli"

We wrześniu 2017 roku rząd przyjął projekt rozszerzający granice obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal czy ogrodzony teren. - Konsekwentnie mówiliśmy, że ten rząd będzie stawał po stronie uczciwych obywateli, po stronie napadniętych, a nie po stronie napastnika, przestępcy, bandyty - powiedział Ziobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Oto najgorszy kierowca w Polsce. Pobiła wszelkie rekordy!

d1tcrj0

Podziel się opinią

Share
d1tcrj0
d1tcrj0
Więcej tematów