Trwa ładowanie...
d2lz95u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Reporterzy bez Granic przeciwko zatrzymaniu w Ferguson 15 dziennikarzy

Organizacja Reporterzy bez Granic zażądała sankcji wobec policjantów, którzy zatrzymali 15 dziennikarzy relacjonujących przebieg protestów ludności Ferguson w stanie Missouri przeciwko zabiciu przez policjanta młodego, nieuzbrojonego Afroamerykanina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna z demonstracji w Ferguson
Jedna z demonstracji w Ferguson (PAP/EPA, Fot: Larry W. Smith)
d2lz95u

- Zatrzymywanie dziennikarzy za to, że relacjonują rozruchy, stanowi jawne pogwałcenie zarówno porozumień międzynarodowych, jak i Konstytucji Stanów Zjednoczonych - oświadczyła Camille Soulier, oficjalna przedstawicielka Reporterów bez Granic w Ameryce.

Organizacja stojąca na straży wolności mediów, która ma siedzibę w Paryżu, domaga się otwarcia "dochodzenia w celu ustalenia tożsamości policjantów, którzy świadomie dopuścili się przemocy i grozili pracownikom mediów".

Dziennikarze zaprotestowali ponadto przeciwko "brutalności policji", która "celowo użyła indywidualnie wobec niektórych reporterów gazu łzawiącego".

d2lz95u

Podziel się opinią

Share

d2lz95u

d2lz95u
Więcej tematów