Trwa ładowanie...
d3b8k9r

Rekordowa ilość dopalaczy znaleziona w mieszkaniu we Wrocławiu

W jednym z mieszkań we Wrocławiu policjanci i celnicy znaleźli dopalacze o łącznej wartości ponad 2 mln złotych. Wstępnie mówi się, że to jedna z największych ilości tego typu środków ujawniona na terenie kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekordowa ilość dopalaczy znaleziona w mieszkaniu we Wrocławiu
(Policja)
d3b8k9r

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z celnikami i funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji przechwycili w jednym z mieszkań w stolicy Dolnego Śląska dopalacze o wartości ponad 2 milionów zł. Obecnie trwa ustalanie, skąd pochodzą środki i dokąd miały trafić.

Na trop kryjówki naprowadziło policjantów zatrzymanie 42-letniego wrocławianina, który na terenie wrocławskiego lotniska podjął przesyłkę wypełnioną saszetkami i pudełkami z podejrzaną substancją. W toku działań funkcjonariusze udali się do jednego z mieszkań na terenie Wrocławia, które wynajmował zatrzymany. Na miejscu okazało się, że był to magazyn dopalaczy.

- Na miejscu zabezpieczono około 80 kartonów, zawierających 30 tys. sztuk opakowań z kilkudziesięcioma rodzajami środków zastępczych. Próbki tych substancji są szczegółowo badane, jednak według inspekcji sanitarnej, mogą one zagrażać zdrowiu i życiu potencjalnych konsumentów – mówi st. asp. Paweł Petrykowski z KWP we Wrocławiu.

d3b8k9r

Wartość zabezpieczonych środków wycenia się na 2 mln złotych. Według szacunków Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, jest to jedna z największych ilości dopalaczy ujawniona dotychczas na terenie Polski.

Policjanci ustalają, skąd zatrzymany wszedł w posiadanie środków i gdzie miały one trafić w następnej kolejności. Zarzuty, które usłyszy zatrzymany, zależą od opinii biegłych, którzy badają, czy substancje zawarte w dopalaczach mogły realnie zagrozić zdrowiu lub życiu potencjalnych klientów.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3b8k9r

Podziel się opinią

Share

d3b8k9r

d3b8k9r
Więcej tematów