Trwa ładowanie...
d2an6lk

Rekordowa akcja polskich służb. Udaremniły przemyt kokainy o wartości 3 mld zł

Premier pochwalił się sukcesem CBŚP i Straży Granicznej, które udaremniły "historyczny" przemyt narkotyków. Szef MSWiA dodał, że to największe osiągnięcie polskiej policji. Zapowiedział również wsparcie finansowe dla funkcjonariuszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego i Mariusza Kamińskiego
Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego i Mariusza Kamińskiego (PAP)
d2an6lk

Mateusz Morawiecki poinformował, że Centralne Biuro Śledcze Policji i Straż Graniczna udaremniły przemyt kokainy o rekordowej wartości 3 miliardów złotych. Premier podkreślił, że do sukcesu doszło w momencie, kiedy cały świat zajmował się koronawirusem. Przejętych zostało około milion próbek. - Za każdą z nich stoją ludzkie dramaty - podkreślił na konferencji prasowej.

Mateusz Morawiecki o sukcesie policji w walce z przestępczością narkotykową

Szef rządu zwracał uwagę, że poprzez używanie narkotyków i dopalaczy giną przeważnie młodzi ludzie. Podkreślił, że z najwyższą powagą traktuje wszystkie tego typu zagrożenia. - Uważam, że państwo powinno stać na straży prawa, obywateli i bezpieczeństwa - dodał. Morawiecki podziękował służbom za to, że wykazały "niezwykłą czujność, oddanie oraz patriotyzm".

d2an6lk

Przeczytaj: Spektakularna akcja policji. Zlikwidowana wytwórnia narkotyków

O "historycznym osiągnięciu" mówił również minister spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Kamiński zwrócił uwagę na "profesjonalizm służb, który ocalił wiele istnień". Szef MSWiA zapowiedział również system wsparcia finansowego dla funkcjonariuszy - m.in. dodatki za staż. Komendant Główny Policji generał Jarosław Szymczyk przypomniał, że w całym zeszłym roku polskie służby przechwyciły 7 ton narkotyków, a przez dotychczasowe pół roku już 6 ton.

Przeczytaj również: Posiadał spore ilości narkotyków. Podczas przeszukania dostał ataku epilepsji

Zobacz wideo: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Balcerowicz odpowiada na pytanie o to, na kogo zagłosuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2an6lk

Podziel się opinią

Share
d2an6lk
d2an6lk
Więcej tematów