Trwa ładowanie...
d1bgupl

Spektakularna akcja policji. Zlikwidowana wytwórnia narkotyków

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali laboratoria służące do produkcji narkotyków. Podczas akcji zabezpieczono m. in. blisko 80 kg amfetaminy o wartości około 4 mln zł, a także sprzęt do jej produkcji oraz mienie wartości 400 tys. zł. W sumie podejrzanych jest 26 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚP zlikwidowało  dwa laboratoria, w których produkowana była amfetamina
CBŚP zlikwidowało dwa laboratoria, w których produkowana była amfetamina (CBŚP)
d1bgupl

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy antyterrorystów z Lublina i z Warszawy, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków syntetycznych. Podczas akcji udało się zabezpieczyć blisko 80 kg amfetaminy o wartości rynkowej około 4 mln zł, a także 60 kg substancji chemicznych służących do jej produkcji. Funkcjonariusze zajęli także specjalistyczny sprzęt do produkcji narkotyków, m.in. reaktor ciśnieniowy czy naczynia laboratoryjne oraz amunicję.

Z ustaleń policji wynika, że członkowie tej grupy najprawdopodobniej planowali także uruchomić linię produkcyjną nielegalnych papierosów. Świadczy o tym znaleziona maszyna do produkcji papierosów, krajanka tytoniową oraz ustniki papierosowe.

W sumie Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie postawił ponad 90 zarzutów 26 podejrzanym osobom. Wśród zatrzymanych osób znajduje się również podejrzany o produkcję narkotyków tzw. chemik. W sprawie zabezpieczono mienie o wartości 400 tysięcy złotych, m. in. nieruchomości, samochody, a także gotówkę.

To nie jedyna akcja przeciwko handlarzom narkotyków jaką przeprowadziło CBŚP w ostatnim czasie. W innej sprawie policjanci z Zarządu CBŚP w Lublinie wspólnie z kolegami z krakowskiego zarządu biura oraz KMP w Lublinie zlikwidowali plantację konopi, która znajdowała się w kilku pomieszczeniach piwnicy domu. Policjanci zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt krzaków konopi w ostatniej fazie wzrostu oraz ponad 7 kg ziela konopi w różnych fazach suszenia. W trakcie akcji zatrzymano 3 osoby i zabezpieczono gotówkę na poczet przyszłych kar.

Z kolei policjanci CBŚP w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali 25-letniego mieszkańca woj. zachodniopomorskiego, u którego w samochodzie było ponad 8 kg marihuany. W trakcie przeszukania jego mieszkania dodatkowo przejęli prawie kilogram amfetaminy, a także odkryli domową plantację konopi w pierwszej fazie wzrostu.

d1bgupl

Zobacz wideo: Jarosław Gowin z ochroną. Polityk potwierdza doniesienia WP. "Zacząłem otrzymywać groźby"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bgupl

Podziel się opinią

Share
d1bgupl
d1bgupl
Więcej tematów