Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu. Ryszard Terlecki przed głosowaniami: najwyżej pójdziemy na wybory

Rekonstrukcja rządu może odbyć się bez udziału Solidarnej Polski i Porozumienia - wynika ze słów Ryszarda Terleckiego po spotkaniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Omawiano na nim zasady głosowania polityków obozu Jarosława Kaczyńskiego.
Share
Rekonstrukcja rządu. Ryszard Terlecki przed głosowaniami: najwyżej pójdziemy na wybory
Rekonstrukcja rządu. Ryszard Terlecki przed głosowaniami: najwyżej pójdziemy na wyboryŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d44a5hb

Po posiedzeniu klubu PiS, w którym nie brali udziału posłowie koalicyjnych ugrupowań: Solidarnej Polski i Porozumienia, Ryszard Terlecki pytany był o spór ws. ustawy o ochronie zwierząt.

- Jeśli sytuacja się nie zmieni, to może dojść do rekonstrukcji bez koalicjantów - powiedział polityk partii Jarosława Kaczyńskiego.

Dopytywany o rząd mniejszościowy, stwierdził, że "to jest niemożliwe". - Najwyżej pójdziemy na [przedterminowe] wybory. Oczywiście sami - stwierdził Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, dopytywany o spór z ugrupowaniami Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina.

d44a5hb

Zobacz też: Kinga Duda w kancelarii ojca. Beata Szydło wprost o pojawiającym się dylemacie

- Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zwieszone w związku z sytuacją jaką mamy w Sejmie, jeśli nasi koalicjanci - Solidarna Polska i Porozumienie - poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich wrócić - powiedział szef klubu PiS.

Ryszard Terlecki poinformował również o wycofaniu projektu noweli dotyczącej odpowiedzialności za naruszanie obowiązków służbowych lub obowiązujących przepisów przy przeciwdziałaniu COVID-19.

d44a5hb

Rekonstrukcja rządu. Gowin o słowach Terleckiego

Słowa wicemarszałka Sejmu skomentował lider Porozumienia Jarosław Gowin.

- Nie sądzę, żeby przyspieszone wybory to było to, co w tej chwili jest Polsce potrzebne - stwierdził Gowin w wypowiedzi cytowanej przez PAP.

W Sejmie zakończyło się w czwartek II czytanie projektów PiS oraz KO zmian w ustawie o ochronie zwierząt. - Co za chwilę? Zakaz mleka w szkołach? Delegalizacja schabowego? - pytał podczas debaty lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

d44a5hb

Na godz. 19 przewidziany jest blok głosowań, w którym posłowie mogą głosować nad tym projektem.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry zamierza zagłosować przeciwko projektowi ustawy o ochronie zwierząt w formie, jaką proponuje kierownictwo PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele - dowiaduje się Wirtualna Polska. Prawdopodobnie tak samo zachowa się Porozumienie Jarosława Gowina. To oznacza też zawieszone negocjacje koalicyjne.

Rekonstrukcja rządu. Nowe propozycje Ziobry i Gowina

Jak wynika z ostatnich nieoficjalnych ustaleń negocjacyjnych, Solidarna Polska chciałaby przejąć kontrolę nad Narodowym Instytutem Wolności, który obecnie podlega wicepremierowi i ministrowi kultury Piotrowi Glińskiemu.

Z kolei Jarosław Gowin w nowym rządzie walczy o nadzór nad superresortem rozwoju połączonym z pracą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44a5hb

Podziel się opinią

Share
d44a5hb
d44a5hb
Więcej tematów