Trwa ładowanie...

"Bezkarność urzędników". Ryszard Terlecki: projekt noweli będzie wycofany

Ustawa dotycząca kwestii odpowiedzialności za naruszanie obowiązków służbowych lub obowiązujących przepisów przy przeciwdziałaniu pandemii zostanie wycofany. Informację przekazał w rozmowie z dziennikarzami wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Share
"Bezkarność urzędników". PiS wycofuje projekt nowelizacji ustawy "covidowej" zwalniającej z odpowiedzialności
"Bezkarność urzędników". PiS wycofuje projekt nowelizacji ustawy "covidowej" zwalniającej z odpowiedzialnościŹródło: PAP, Fot: PAP, Wojciech Olkuśnik
d2f60zy

Kwestia odpowiedzialności za ewentualne błędy i przestępstwa popełniane przez urzędników podczas pandemii poróżniła koalicję Zjednoczonej Prawicy. Za przyjęciem ustawy jest zaledwie część posłów PiS, swój sprzeciw zapowiedziały już Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro oraz Porozumienie Jarosława Gowina.

- Projekt noweli dotyczący kwestii odpowiedzialności za naruszanie obowiązków służbowych lub obowiązujących przepisów przy przeciwdziałaniu koronawirusowi będzie wycofany - oznajmił w Sejmie szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.

To już kolejny raz kiedy nowelizacja ustawy covidowej - potocznie znana jako "bezkarności urzędniczej - spada z porządku dziennego. Do podobnej sytuacji doszło już w sierpniu. Omawiany projekt, którego zapis budzi emocje zarówno w rządzie, jak i opozycji, powrócił do Sejmu w tym tygodniu. Podczas środowej debaty posłowie ostro komentowali nowelizację autorstwaPiS.

d2f60zy

"Piątka dla zwierząt" podzieli Zjednoczoną Prawicę? Beata Szydło dostrzega argumenty Zbigniewa Ziobry

- Będzie można kraść, oszukiwać, używać siły, byle tylko uzasadnić to walką z epidemią - stwierdził poseł Włodzimierz Czarzasty. - Warunek jest tylko jeden: przynależność do partii rządzącej - dodał.

- To projekt, który legalizuje łamanie prawa, przez pewną grupę obywateli - stwierdził z kolei Jarosław Urbaniak. - Legalizuje działania urzędników i polityków PiS poza prawem - dodał poseł KO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f60zy

Podziel się opinią

Share
d2f60zy
d2f60zy
Więcej tematów