Trwa ładowanie...

Ostro na spotkaniu PiS. Jarosław Kaczyński o Ziobrze i Gowinie: "Ekskoalicjanci"

Trwa walka o projekt "piątki Kaczyńskiego". W tym celu o 16:30 Jarosław Kaczyński spotkał się w Sejmie z posłami i senatorami PiS. Padły bardzo mocne słowa na temat ugrupowań Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, Jarosław Kaczyński nazwał ich "ekskoalicjantami".
Share
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d4kraxk

Jarosław Kaczyński wezwał wszystkich posłów i senatorów swojej partii na pilne spotkanie w Sejmie. Dotyczy ono tzw. piątki Kaczyńskiego, czyli ustawy o ochronie zwierząt. Prezes PiS bardzo stanowczo mówił o tym, że kto nie poprze projektu, pożegna się z członkostwem w partii. – Stara ekipa się nie cofa – tak mówił do polityków Jarosław Kaczyński.

Nasi informatorzy twierdzą, że prezes PiS bardzo krytykował swoich koalicjantów, czyli Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina. Obie partie nie chcą poprzeć ustawy bardzo ważnej dla Jarosława Kaczyńskiego.

- Na klubie nazwał ich wręcz "ekskoalicjantami" – mówi nasz informator. – Ogon nie może merdać psem – rzucił Jarosław Kaczyński, wspominając Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina. Jego wystąpienie politycy PiS nagrodzili długimi brawami.

d4kraxk

- Jeśli sytuacja do tego zmusi, rekonstrukcja odbędzie się bez koalicjantów. Negocjacje dotyczące rekonstrukcji rządu zostały zawieszone, nie mają sensu - powiedział po spotkaniu klubu Ryszard Terlecki.

Głosowanie w sprawie ustawy o ochronie zwierząt może się odbyć jeszcze w czwartek po godz. 20:00. Jak wcześniej pisała Wirtualna Polska, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry zamierza zagłosować przeciwko projektowi. Prawdopodobnie tak samo zachowa się Porozumienie Jarosława Gowina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kraxk

Podziel się opinią

Share
d4kraxk
d4kraxk
Więcej tematów