Trwa ładowanie...
d3603iy

Rekonstrukcja rządu PiS. Jacek Nizinkiewicz: mogę zdradzić, że Macierewicz zostaje, ale trzech ministrów na wylocie

Szef MSZ Witold Waszczykowski, minister środowiska Jan Szyszko oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk mają pożegnać się ze swoim resortami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekonstrukcja rządu PiS. Jacek Nizinkiewicz: mogę zdradzić, że Macierewicz zostaje, ale trzech ministrów na wylocie
(PAP)
d3603iy

O planowanej rekonstrukcji rządu PiS mówi się od dawna. Teraz dziennikarz "Rzeczpospolitej" zdradził w rozmowie z Polskim Radiem 24, którzy ministrowie, według niego, zostaną wymienieni. Dodał również, że szef MON Antoni Macierewicz pozostanie na swoim stanowisku.

Jacek Nizinkiewicz mówił, że rząd musi pokazać, że stać go na nowe otwarcie. - Beata Szydło ma moc, by ciągnąć ten rząd do przodu. Niektórzy ministrowie walczą o życie, np. Jan Szyszko pokazał ostatnio w Toruniu, że za nim jest środowisko Radia Maryja i ojciec Rydzyk, a także leśnicy. Inni ministrowie także próbują się jeszcze wykazać - dodał.

d3603iy

Kaczyński szykuje rekonstrukcję. Premier Szydło zagrożona? Mamy "przeciek"

Wcześniej pisaliśmy o tym, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma szykować rekonstrukcję rządu, ale rozważa wymianę premier Beaty Szydło. W tle mowa jest o konflikcie - Szydło miała grozić Kaczyńskiemu dymisją po odwołaniu prezesa PZU.

Jaka jest prawda? Politycy partii rządzącej w oficjalnej rozmowie z nami stanowczo zaprzeczają doniesieniom. Anonimowo jednak potwierdzają: "docierają do mnie różne głosy", a napięcie "rzeczywiście mogło mieć miejsce".

Rok programu Rodzina 500+. Jakie zmiany nas czekają? Zobacz wideo

d3603iy

Podziel się opinią

Share

d3603iy

d3603iy
Więcej tematów