Trwa ładowanie...

Redaktorzy ukrzyżowali chleb. Świąteczna okładka regionalnej gazety to hit sieci

Świąteczne wydania czasopism mają to do siebie, że z reguły muszą się czymś wyróżniać od egzemplarzy, które wychodzą w powszednie dni. W tym roku Gazeta Olsztyńska postanowiła przykuć uwagę czytelnika nietypową okładką. Niestety jest tak bardzo nietrafiona, że od razu spłynęła na nią fala krytyki od internautów.

Share
Redaktorzy ukrzyżowali chleb. Świąteczna okładka regionalnej gazety to hit sieci
Źródło: Facebook.com
d3nac33

Na okładce piątkowego wydania umieszczono grafikę przedstawiającą krwawiący chleb przybity gwoździami. Prawdopodobnie ma to kojarzyć się z przybitym do krzyża Jezusem. Pod ilustracją wstawiono opis: "Jezus przez śmierć na Krzyżu chciał zaspokoić ludzkie pragnienie Boga. Stał się niejako chlebem, który zaspokaja głód miłości. Czymże jest ofiara Krzyża, jak nie dowodem tej ogromnej miłości?”

Interanuci szybko zareagowali na tę świateczną okładkę. W komentarzach na fanpage gazety nie brakuje komentarzy w stylu: "grafik płakał gdy projektował" czy "A czemu nie razowy, litewski, czy graham?"

Gazeta Olsztyńska już ma na swoim koncie nietypowe wpadki. W 2010 roku ukazał się artykuł o przekroczonym budżecie nadchodzącej olimpiady. Obok tekstu wstawiono grafikę maskotek Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010, a wśród których znalazł się Pedobear, czyli mem symbolizujący internetowych pedofilów. O niefortunnej ilustracji pisały nawet zagraniczne media, np. The Telegraph.

d3nac33

Podziel się opinią

Share
d3nac33
d3nac33
Więcej tematów