Trwa ładowanie...

Reakcja na reportaż o neonazistach: Prokurator Generalny nakazał wszczęcie śledztwa

Jest reakcja Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro na reportaż TVN24. Polecił wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz posiadania przedmiotów o takiej symbolice przez organizację „Duma i Nowoczesność".

Share
Reakcja na reportaż o neonazistach: Prokurator Generalny nakazał wszczęcie śledztwa
Źródło: East News
d11uw5p

Informację o poleceniu wszczęcia śledztwa podało Polskie Radio, powołując się na Informacyjną Agencję Radiową. Z jej ustaleń wynika, że decyzję Ziobro podjął bezpośrednio po emisji reportażu w programie "Superwizjer” na antenie telewizji TVN24.

Prokuratorzy przystąpili natychmiast do gromadzenia dowodów w tej sprawie i wykonywania czynności procesowych.

d11uw5p

Za propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reportaż "Polscy neonaziści" wyemitowany został w sobotę na antenie TVN24. Dziennikarzom "Superwizjera" udało się przeniknąć do grupy polskich neonazistów związanych ze stowarzyszeniem "Duma i Nowoczesność". Stowarzyszenie funkcjonuje całkowicie legalnie, a ze statusu organizacji wynika, że działa na rzecz obronności państwa.

Reporterzy zdobyli zaufanie członków organizacji, dzięki czemu zostali zaproszeni na kilka neonazistowskich imprez, między innymi na 128. rocznicę narodzin Adolfa Hitlera. Wszystko udokumentowali ukryta kamerą.

Źródło: polskieradio.pl

d11uw5p

Podziel się opinią

Share
d11uw5p
d11uw5p
Więcej tematów