Trwa ładowanie...
do8rsf9

Jest reakcja szefa MSWiA na reportaż o polskich neonazistach

Reportaż "Polscy neonaziści" wyemitowany w sobotę na antenie TVN24 doczekał się reakcji ministra spraw wewnętrznych i administracji. Joachim Brudziński poinformował, że spotkał się już w tej sprawie z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joachim Brudziński zapewnia, że "w Polsce nie ma przyzwolenia na propagowanie faszystowskiego, komunistycznego lub innego totalitarnego ustroju" (PAP, Fot: Piotr Polak)
do8rsf9

Dziennikarzom "Superwizjera" udało się przeniknąć do grupy polskich neonazistów związanych ze stowarzyszeniem "Duma i Nowoczesność". Stowarzyszenie funkcjonuje całkowicie legalnie, a ze statusu organizacji wynika, że działa na rzecz obronności państwa.

Reporterzy zdobyli zaufanie członków organizacji, dzięki czemu zostali zaproszeni na kilka neonazistowskich imprez, między innymi na 128. rocznicę narodzin Adolfa Hitlera. Wszystko uwiecznili przy pomocy ukrytej kamery.

do8rsf9

"W sprawie bulwersujących wydarzeń opublikowanych przez TVN24 w programie "Superwizjer" rozmawiałem dzisiaj z ministrem sprawiedliwości" - poinformował na swoim profilu na Twitterze Joachim Brudziński.

Na oficjalnym profilu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na Twitterze biuro prasowe resortu poinformowało, że "w zw. z emisją reportażu "Superwizjera", jutro (22 stycznia) minister Joachim Brudzińskii będzie na ten temat rozmawiał z nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem, Komendantem Głównym Policji. Sprawa ta zostanie również omówiona z Bogdanem Święczkowskim, I Zastępcą Prokuratora Generalnego Prokuratorem Krajowym".

Służby prasowe resortu przedstawiają też stanowisko ministra Brudzińskiego w tej sprawie, który zapewnia, że "w Polsce nie ma przyzwolenia na propagowanie faszystowskiego, komunistycznego lub innego totalitarnego ustroju państwa. Nie ma również zgody na pojawianie się w przestrzeni publicznej symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej".

do8rsf9

"Policja będzie podejmowała adekwatne - zgodnie ze swoimi kompetencjami - działania, wobec każdej osoby lub organizacji, która nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, czy rasowych" - napisano w komunikacie, który zakończono stwierdzeniem, że nie ma również "przyzwolenia na agresywne zachowania i ataki na biura poselskie, powodowane różnicami w przekonaniach politycznych".

Andrzej Halicki z PO w "Kawie na ławę" zapowiedział, że w poniedziałek PO złoży formalny wniosek o informację bieżącą rządu w tej sprawie i odpowiedź ministra spraw wewnętrznych. - Będzie posiedzenie Sejmu w przyszłym tygodniu - dodał Halicki.

Informację te potwierdził na swoim profilu na Twitterze także Sławomir Neuman z PO.

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów