Trwa ładowanie...

Zakaz pisania o WOŚP. Nie pomógł apel Owsiaka

Tytuły należące do Polska Press w różny sposób podsumowały 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niektóre z nich całkowicie go przemilczały, inne zdecydowały się na wzmiankę o WOŚP na pierwszej stronie. Wcześniej Owsiak apelował do dziennikarzy grupy, by relacjonowali wydarzenia związane z orkiestrą mimo zakazu, który miał zostać na nich nałożony.

Jerzy Owsiak, Grzegorz Collins, Rafał Collins: Chuck Norris gra dla WOŚPJerzy Owsiak, Grzegorz Collins, Rafał Collins: Chuck Norris gra dla WOŚPŹródło: AKPA, fot: Kurnikowski
d4dipkc
d4dipkc

Poniedziałkowe wydania największych tytułów Polska Press przeanalizowała redakcja press.pl. Na 20 gazet tylko trzy wspomniały na pierwszej stronie o finale WOŚP. To "Głos Wielkopolski", "Gazeta Pomorska" i "Nowa Trybuna Opolska".

"Dziennik Bałtycki" przemilczał w poniedziałkowym wydaniu niedzielną zbiórkę. Na swoim prywatnym profilu na Facebooku naczelny gazety Artur Kiełbasiński tłumaczył w komentarzu, że w serwisie internetowym gazety pojawiały się informacje na temat imprezy. On sam nie chciał promować akcji konkurencji - patronem 31. finału były bowiem grupa TVN, Onet, Eurozet i Burda Media Polska, a nie Polska Press.

"Gazeta Krakowska" o finale WOŚP obszernie pisała na swojej stronie internetowej, jednak w papierowym wydaniu gazety krótka wzmianka pojawiła się na czwartej stronie.

d4dipkc

"Dziennik Zachodni" także ograniczył się do wzmianki na trzeciej stronie. Można przeczytać tam informację na temat tego, co działo się w regionie w dzień finału.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Olejnik przyznaje, że zrobiło jej się przykro. "Nie da się nas podzielić"

Wytyczne dla dziennikarze Polska Press potwierdziła w sobotę na swoim profilu twitterowym Dorota Kania, członkini zarządu Polska Press i redaktor naczelna koncernu. Gazety miały potraktować 31. Finał WOŚP wyłącznie informacyjnie, ponieważ orkiestra nie zwróciła się do Polska Press o patronat ani partnerstwo w imprezie. Kania zaprzeczyła jednak, by dziennikarze dostali "zakaz" pisania o zbiórce.

Polska Press należy do Orlenu

- Kompletnie nie rozumiem, czemu miało służyć to milczenie wokół orkiestry. Czyżby komuś się wydawało, że jak my udamy, że WOŚP nie ma, to przekonamy o tym całą Polskę? - podsumowuje w rozmowie z "Presserwisem" jeden z długoletnich dziennikarzy Polska Press.

d4dipkc

Przypomnijmy, że Polska Press to grupa wydawnicza należąca do PKN Orlen. W skład grupy wchodzi 20 dzienników regionalnych.

"Czekamy na wasze artykuły"

Tuż przed niedzielnym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiły się informacje, że dziennikarze Polska Press dostali zakaz pisania o imprezie.

- To powinien być najbardziej zły, czarny dzień w waszej pracy dziennikarskiej. Jeżeli zatailiście to, bo ktoś wam kazał, to nie róbcie tej roboty, to jesteście niewiarygodni - tak w niedzielę komentował te doniesienia Owsiak.

d4dipkc

Podczas poniedziałkowej konferencji ponownie zaapelował: - Hej Polska Press! Czekamy na wasze artykuły z tego, co działo się lokalnie. Nie musicie wkładać żadnych emocji. Napiszcie rzetelnie, co się działo. Albo jesteście profesjonalistami, albo tego nie róbcie.

Czytaj też:

d4dipkc

Źródło: press.pl, Wirtualna Polska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dipkc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dipkc
Więcej tematów