Trwa ładowanie...
d3qkkuq

Ranking zaufania do polityków. Andrzej Duda z ogromną przewagą

Największym zaufaniem społecznym spośród osób, które są obecne w polskiej polityce, cieszy się Andrzej Duda. Tuż za nim plasuje się Mateusz Morawiecki. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Paweł Kukiz i Zbigniew Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W rankingu zaufania do polityków w Polsce czołowe miejsca zajmują politycy obozu rządzącego
W rankingu zaufania do polityków w Polsce czołowe miejsca zajmują politycy obozu rządzącego (Forum, Fot: Lukasz Dejnarowicz)
d3qkkuq

Wśród Polaków największe zaufanie budzi Andrzej Duda. Prezydent wzbudza ufność wśród 67 proc. badanych. Drugie miejsce ze sporą stratą zajmuje Mateusz Morawiecki. Premier przywołuje pozytywne uczucia u 58 proc. rodaków. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Paweł Kukiz i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Obaj mogą liczyć na zaufanie 46 proc. osób - wynika z sondażu CBOS.

  WP.PL

Kolejną pozycję zajmuje Jarosław Kaczyński z 43 proc. poparciem. Prezes PiS cieszy się jednak równie dużą niechęcią (42 proc.). Dalsze miejsca zajmują osoby związane z rządem. Elżbieta Rafalska z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (42 proc.), szef MON Mariusz Błaszczak (40 proc.) oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (38 proc.).

d3qkkuq

Powodów do optymizmu nie ma opozycja. Największą ufność budzi lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, którego pozytywnie kojarzy 30 proc. badanych. Daje mu to 9 miejsce w rankingu. Jeszcze gorzej wypada Grzegorz Schetyna. 11 pozycja i 26 proc. poparcie społeczeństwa. Brak zaufania do lidera PO deklaruje 45 proc. osób, najwięcej spośród respondentów. Barbarze Nowackiej z Inicjatywy Polska ufa co czwarty Polak, a Katarzynie Lubnauer z Nowoczesnej 24 proc.

Zobacz także: "Konia postawiliście, Tuska brakuje". Marek Jakubiak o okładce z szefem RE

Źródło: CBOS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qkkuq

Podziel się opinią

Share

d3qkkuq

d3qkkuq
Więcej tematów