Trwa ładowanie...
df09wra

Sondaż: Donald Tusk na czele rankingu polityków, którym najbardziej ufamy

Z najnowszego sondażu, przeprowadzonego już po obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę wynika, że Polacy najbardziej ufają trzem politykom: Donaldowi Tuskowi, Andrzejowi Dudzie i Mateuszowi Morawieckiemu. Tuż za podium znalazł się lider PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk cieszy się największym zaufaniem Polaków
Donald Tusk cieszy się największym zaufaniem Polaków (PAP, Fot: Ye Pingfan/Photoshot)
df09wra

Zaufanie do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska wzrosło w ciągu ostatniego miesiąca o 5 pkt proc. - wynika z najnowszego sondażu IBRIS dla onet.pl. Obecnie deklaruje, że mu ufa 47,7 proc. Polaków. Nie ufa mu 43,8 proc. badanych.

Na drugim miejscu na podium znalazł się prezydent Andrzej Duda. Ufa mu 45,8 proc. ankietowanych, nie ufa - 45,3 proc.

WP.PL

Ostatnie miejsce na podium zajął premier Mateusz Morawiecki. Zaufanie do niego deklaruje 42 proc. badanych, nie ufa mu - 47,2 proc.

df09wra

Tuż za podium znalazł się lider ludowców - Władysław Kosiniak-Kamysz. Ufa mu 41,6 proc. Polaków. Co ciekawe, szef PSL może pochwalić się stosunkowo niewielka grupa osób, które deklarują brak zaufania do niego - zaledwie 29,1 proc. badanych.

Piąte miejsce zajął Robert Biedroń - ufa mu 40,5 proc. badanych, nie ufa - 31,7 proc. ankietowanych.

Lider PiS Jarosław Kaczyński cieszy się zaufaniem 38,6 proc. badanych. Brak zaufania do niego deklaruje jednak aż 57,9 proc. badanych. Lider PO Grzegorz Schetyna ma jeszcze gorszy wynik: ufa mu 24,4 proc. badanych, nie ufa 57,6 proc.

Katarzyna Lubnauer, liderka Nowoczesnej, cieszy się zaufaniem 32,5 proc. ankietowanych, nie ufa jej 41,8 proc. Zaufanie do Pawła Kukiza deklaruje 20,4 proc. badanych, jego brak - 51,3 proc.

Źródło: onet.pl

df09wra

Podziel się opinią

Share

df09wra

df09wra
Więcej tematów