Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski o przyspieszonych wyborach. Wraca pomysł ruchu Wspólna Polska

Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zapowiada nowe działania ruchu Wspólna Polska. - Opozycja jest gotowa do przyspieszonych wyborów - uważa polityk.

Share
Rafał Trzaskowski o przyspieszonych wyborach. Wraca pomysł ruchu Wspólna Polska
Rafał Trzaskowski o przyspieszonych wyborach. Wraca pomysł ruchu Wspólna PolskaŹródło: PAP
dcwrcka

Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News nie wykluczył, że może dojść do przedterminowych wyborów, bo w koalicji Zjednoczonej Prawicy jest co raz więcej konfliktów. - Oczywiście wszyscy, którzy znają prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego wiedzą, że będzie chciał dalej rządzić. Jednak trzeba być przygotowanym na każdy wariant - stwierdził Trzaskowski.

- Wydaje się, że sytuacja może uciec spod kontroli prezesowi Kaczyńskiemu - ocenił.

dcwrcka

- Bardzo wielu liderów opozycji funkcjonuje w scenariuszu, że wybory odbędą się za dwa lata. Dlatego tej konkurencji jest całkiem sporo, nawet przejmowania sobie wzajemnie posłów, co obserwujemy z pewnym zaniepokojeniem. Mam nadzieję, że jeżeli scenariusz się uprawdopodobni, to wszyscy wykażą się dojrzałością i to porozumienie zostanie zawarte znacznie szybciej - mówił Trzaskowski w Polsat News zaznaczając, że już teraz opozycja jest gotowa na przyspieszone wybory.

Zobacz też: Incydent podczas lotu prezydenta. Kulisy dziennikarskiego śledztwa

Rafał Trzaskowski ocenił, że politycy PO przechodzący do Szymona Hołowni być może liczą na większą rozpoznawalność. - Chcą może być bardziej widoczni, bo Polska 2050 to mniejsze ugrupowanie - stwierdził.

- Szymon Hołownia poszedł do polityki, by ją zmieniać, a to polityka zmienia Szymona Hołownię - powiedział wiceszef PO. Chwilę później stwierdził z kolei, że nie chodzi o walkę po stronie opozycji. - Musimy unieść się ponad spory - przekonywał.

dcwrcka

- Wszystko wskazuje na to, że ani PO, ani Polska 2050 czy Lewica i tak nie będą mogły rządzić samodzielnie, więc trzeba rozmawiać i szukać porozumienia - mówił Trzaskowski w Polsat News.

Rafał Trzaskowski o przyspieszonych wyborach. Wraca pomysł ruchu Wspólna Polska

Zapowiedział też nowe działania ruchu Wspólna Polska. - Niebawem pokażemy, że mamy energię i jesteśmy w stanie wygrać wybory. Liczymy na poparcie i współpracę samorządów. Nie chcę tworzyć partii politycznej, chcę wspierać opozycję - zastrzegał.

Pytany o stan zdrowia po opuszczeniu szpitala i szczepienie przeciw COVID-19 prezydent Warszawy wyjaśnił, że czuje się lepiej. - Chociaż przy tym wariancie długo się dochodzi do pełni sił. Ozdrowieńcy mogą się szczepić trzy miesiące po przebyciu choroby - powiedział Rafał Trzaskowski.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dcwrcka

Podziel się opinią

Share
dcwrcka
dcwrcka
Więcej tematów