Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski: jak PiS będzie tak pogrywać, nie będzie zapowiadanych inwestycji

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy odniósł się do zarzutów, że opozycja nie ma programu i straszy PiS-em. – Na billboardach nie ma słowa nieprawdy - mówił. I dodał, że Polacy już dwa razy nabrani się na PiS.

Share
Rafał Trzaskowski: jak PiS będzie tak pogrywać, nie będzie zapowiadanych inwestycji
Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d3xlu3j

Rafał Trzaskowski odniósł się do słów Jarosława Gowina, aby opozycja krytykowała PiS merytorycznie. Polityk PO stwierdził, że Polacy już głosowali na Beatę Szydło i Andrzeja Dudę, a wybrali Kaczyńskiego. – Mam nadzieję, że Polacy trzeci raz się nie nabiorą – mówił w TVN24.

- Premier Gowin niech raczej wytłumaczy się ze swoich słów, w których mówi, że nie będzie przestrzegał orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. W praktyce oznacza to przygotowywanie się do wyjścia Polski z UE. Żaden minister w Europie nie mówi, że jego kraj będzie ignorować wyroków – stwierdził.

- Jak PiS będzie dalej tak pogrywać w Unii Europejskiej, nie będzie funduszy i inwestycji, które PiS obiecuje – mówił Rafał Trzaskowski. I dodał, że najlepiej obietnice PiS skonfrontować z faktami. – PiS rządząc w Warszawie nie zbudował żadnego żłobka. Oni nie są wiarygodni w swoich zapowiedział – mówił.

Zobacz także: Trzaskowski kontra Jaki. Andrzej Halicki komentuje najnowszy sondażakiego

Robert Biedroń nie odbiera telefonów

Rafał Trzaskowski pytany o Roberta Biedronia przyznał, że PO jest otwarta na współpracę, ale prezydent Słupska najwyraźniej nie jest nią zainteresowany. – Mam wrażenie, że to Robert Biedroń nie odbiera telefonów od Grzegorza Schetyny – stwierdził. Dopytywany przez prowadzącego program w TVN24 Konrada Piaseckiego przyznał, że "ma taką wiedzę". Po chwili dodał, że rozmowy prowadzone są w wieloma osobami, w tym z Barbarą Nowacką.

Odniósł się też do odejścia z warszawskiej PO trojga radnych. – Bardzo dobrze, że odeszli. Zrobili to dzień po tym, jak nie dostali miejsca na liście wyborczej. Ja takich osób wolę na niej nie mieć. Nie lubię ludzi, którzy dzień po dniu zmieniają poglądy – stwierdził.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3xlu3j

Podziel się opinią

Share
d3xlu3j
d3xlu3j
Więcej tematów