Trwa ładowanie...
dynbrha

Rafał Trzaskowski: "Apelujemy o demokratyczne wybory na Białorusi"

"Białoruś wybiera, a Warszawa apeluje o demokratyczny i zgodny z prawem proces wyborczy" - napisał na swoim Twitterze Rafał Trzaskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski: "Warszawa wspiera Białoruś. Pałac Kultury i Nauki zaświeci się w jej barwach narodowych"
Rafał Trzaskowski: "Warszawa wspiera Białoruś. Pałac Kultury i Nauki zaświeci się w jej barwach narodowych" (Andrzej Hulimka / Forum, Fot: RM, Andrzej Hulimka / Forum)
dynbrha

Rafał Trzaskowski odniósł się w niedzielę do wyborów na Białorusi. Rządzący od 26 lat na Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie chce oddać władzy. Przed wyborami wiece z udziałem opozycyjnej kandydatki Swiatłany Chichanouskiej gromadziły tysiące uczestników.

Białorusini głosują w niedzielę od rana w wyborach prezydenckich, a władza robi wszystko, żeby głosowanie przebiegło po jej myśli. Zmobilizowano wojsko, są problemy z internetem, wcześniej zatrzymano kolejną członkinię sztabu Swiatłany Cichanouskiej.

Pałac Kultury w barwach Białorusi

"Apeluje o demokratyczny i zgodny z prawem proces wyborczy" - napisał na swoim Twitterze Rafał Trzaskowski. I poinformował, że Warszawa wspiera naród białoruski "w tym ważnym momencie", którym są wybory. Dlatego w niedzielę wieczorem Pałac Kultury i Nauki zostanie podświetlony w barwach Białorusi. "Niech żyje Białoruś!" - napisał Trzaskowski.

dynbrha

Post na Twitterze dodał też w języku białoruskim.

Protest po zatrzymaniu aktywistki LGBT. "Gdzie jest Trzaskowski?"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dynbrha

Podziel się opinią

Share
dynbrha
dynbrha
Więcej tematów