Trwa ładowanie...

Rafał Bochenek o minister Streżyńskiej: nie ma decyzji ws. dymisji

- Ja lubię informować o faktach, nie lubię spekulować, nie ma takiej decyzji pani premier - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek pytany, czy Beata Szydło rozważa dymisję Anny Streżyńskiej. We wtorek minister cyfryzacji powiedziała w Radiu Zet, że "nie zawsze zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu". W środę, po godz. 17, zakończyło się spotkanie z ministrami i wiceministrami zwołane przez premier. Szydło zapowiedziała, że podczas spotkania będzie mówić o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo. Wicepremier Jarosław Gowin nie wziął w nim udziału. Przebywa na Pomorzu.

Rafał Bochenek o minister Streżyńskiej: nie ma decyzji ws. dymisjiŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d250lxs
d250lxs

"To nie jest konflikt z Macierewiczem"

Anna Streżyńska powiedziała we wtorek w Radiu Zet, że nie zgadza się z decyzją rządu o militaryzacji cyberbezpieczeństwa. - To nie jest konflikt z Antonim Macierewiczem (...) tylko konflikt o zasady o podstawy podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza - mówiła.

Pytana, czy ministerstwo obrony narodowej zanadto próbuje rozszerzyć swoje władztwo w tej dziedzinie odparła: "tak".
- Zdecydowanie uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w kwestii MON - stwierdziła szefowa resortu cyfryzacji.

"Nie rozumiem wypowiedzi pani minister"

Do wypowiedzi Streżyńskiej odniosła się w środę Beata Szydło. - Nie rozumiem wypowiedzi pani minister Streżyńskiej, bo ona nie podnosiła nigdy na posiedzeniach rządu wątpliwości, co do wprowadzanych przez rząd propozycji i projektów - mówiła premier.

d250lxs

Jak dodała, w jej rządzie musi obowiązywać zasada lojalności, odpowiedzialności za słowo i umiarkowania w wypowiedziach medialnych. - Będę o tym dzisiaj mówić na spotkaniu, które zwołałam. W popołudniowych godzinach w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie spotkanie z wszystkimi ministrami i wiceministrami. Jutro będzie takie spotkanie z wojewodami - zapowiedziała szefowa rządu.

W środę po południu Streżyńska powiedziała "Faktom" TVN, że czuje się komfortowo w rządzie Beaty Szydło. - Mam misję, którą mi powierzono i w której wszyscy ministrowie mi sprzyjają - dodała.

Źródło: WP, PAP, TVN24

d250lxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d250lxs
Więcej tematów