Trwa ładowanie...

Radosław Sikorski oskarżony o zdradę dyplomatyczną? "Kaczyński tak mi kiedyś powiedział, decyzja chyba zapadła"

- Byłem przesłuchiwany w charakterze świadka, ale z tego, co wiem, zawsze ten status można zmienić. Tortur nie było, paralizatora też nie użyto. Mam tylko nadzieję, że Jarosław Kaczyński nie zasłoni się immunitetem i stanie przed sądem w mojej sprawie przeciw niemu o zniesławienie - powiedział Radosław Sikorski.

Radosław Sikorski oskarżony o zdradę dyplomatyczną? "Kaczyński tak mi kiedyś powiedział, decyzja chyba zapadła"Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d35toj6
d35toj6

Były szef dyplomacji w rządzie PO zeznawał w sprawie zdrady dyplomatycznej w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej. Był pytany między innymi o działania prokuratury i polskiej delegacji w Smoleńsku po katastrofie.

Radosław Sikorski powiedział w Radiu ZET, że nie wyklucza, że trafi na "ławę oskarżonych za zdradę dyplomatyczną". - Moje przesłuchanie to próba skonkludowania sprawy Smoleńska bez udowodnienia zamachu. Nie można tego wykluczyć. Kaczyński powiedział kiedyś, że będę oskarżony o zdradę dyplomatyczną. Skoro on to powiedział, to chyba decyzja zapadła - wyjaśnił.

- Zeznałem, że odradzałem prezydentowi Kaczyńskiemu realizację tej wizyty. W rozmowach, jak i urzędowo - zaznaczył.

d35toj6

Dodał, że "był przesłuchiwany w charakterze świadka". - Ale z tego, co wiem, zawsze ten status można zmienić - zaznaczył. Na pytanie, czy za zdradę wolałby odpowiadać przed sądem, czy Trybunałem Stanu, odpowiedział: "to pytanie z gatunku: co pan woli - dżumę czy cholerę?".

Sikorski: całe śledztwo jest absurdalne, to realizacja obsesji posła Kaczyńskiego

- Oszukiwano Polaków przez wiele lat, zniesławiano, oskarżano nas o zamordowanie prezydenta i 95 rodaków, a nie znaleziono dowodów. Całe śledztwo jest absurdalne. Dotyczy działań, które były prowadzone w najlepszej wierze. To jest przykład używania instytucji państwa dla realizacji obsesji, zachcianek posła Kaczyńskiego - powiedział Sikorski.

Były szef MSZ wyjaśnił, że to "klasyka naszej prawicy - najpierw coś zmyślają, potem wierzą we własną propagandę, a potem dają się jej nieść".

d35toj6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35toj6
Więcej tematów