Trwa ładowanie...

Radosław Sikorski nie odpuszcza. Do Karczewskiego: "tchórz i lizus"

Kolejna odsłona twitterowej kłótni między byłym szefem MSZ a Stanisławem Karczewskim. Choć marszałek Senatu po trzech dniach dysputy zamilkł, Radosław Sikorski nie daje za wygraną i znów prowokuje: "Dzięki takim tchórzom i lizusom jak Pan, Panie Marszałku, Kaczyński buduje swoją dyktaturę nieudaczników". W komentarzach zawrzało.

Radosław Sikorski nie odpuszcza. Do Karczewskiego: "tchórz i lizus"Źródło: AFP, fot: Olga Maltseva
d3pihhs
d3pihhs

Burzliwa wymiana zdań między panami została została wywołana przez Sikorskiego, który na Twitterze odpowiedział na zarzut Marty Kaczyńskiej, że były minister spraw zagranicznych nie pomógł ofiarom zamachu. Sikorski w odwecie stwierdził, że Kaczyńska "przytuliła 3 mln zł za śmierć rodziców w wypadku". I się zaczęło.

Tweet Sikorskiego wywołał falę komentarzy. Głos zabrał m.in. Karczewski, który stwierdził, że poziom komentarza Sikorskiego sięgnął "poziomu jego politycznej kariery". "Dno" - grzmiał marszałek. "Dno, Panie Marszałku, to jest kwitować z polisy za wypadek komunikacyjny, a Polakom łgać o zamachu" - ripostował Sikorski.

Karczewski nie odpuszczał. "A czym w takim razie jest sprowadzanie tragedii wyłącznie do kwestii pieniędzy za ubezpieczenie? Pewnie ludzkim odruchem..." - pytał. Wtedy Sikorski uderzył wprost: "Proszę bez owijania w bawełnę: w Smoleńsku był wypadek, czy zamach?".

Karczewski zwlekał z odpowiedzią. Napięcie narastało. Z jednej strony atmosferę podrzewał Sikorski, który po jakimś czasie dodał: "Panie Marszałku, suweren niecierpliwie czeka!", z drugiej - internauci, którzy z uwagą śledzili dyskusję i - czekając na ciąg dalszy - ironizowali: "Karczewski rozważa tak długo odpowiedź, jakby uczestniczył w teleturnieju Milionerzy. Są jeszcze koła ratunkowe?".

Po kilku godzinach Karczewski zabrał głos. "Oczekujących na moją odpowiedź w dyskusji z Radosławem Sikorskim muszę rozczarować: nie będzie takiej. Rozmowa na takim poziomie nie dla mnie..." - napisał.

I tym razem internauci nie zostawili wpisu bez komentarza. "Nie będzie odpowiedzi, bo trzeba by się było przyznać do obłudy. Proste" - zarzucali marszałkowi. Próby ucięcia dyskusji bez echa nie zostawił również Sikorski. Skwitował sytuację dosadnie: "Bóg, Honor, Ojczyzna, a jak trzeba okazać źdźbło odwagi cywilnej, to dudy w miech, co?". (więcej na ten temat pisaliśmy TU)

Wydawało się, że to już koniec, jednak Sikorski nie odpuszcza. "To dzięki takim tchórzom i lizusom jak Pan, Panie Marszałku, Kaczyński buduje swoją dyktaturę nieudaczników" - prowokuje w kolejnym, opublikowanym w czwartek wieczorem, wpisie.

Reakcja internautów? Bezlitosna: "Poczekajcie, odpowie. Czeka tylko na 'przekaz dnia' od Kaczyńskiego. Dostanie pismo i będzie wiedział, co mówić", "Karczewski z żadnymi suwerenami nie będzie rozmawiał. Za niski poziom jak dla niego. Trza znać miejsce w szeregu", "Podoba mi się, że coraz więcej ludzi kończy z polityczną poprawnością. Niestety, z PiS inaczej się nie da", "Poziom pana Karczewskiego to 'ciepły' człowiek Łukaszenko i 'genialny' strateg Kaczyński. Inna Liga, Panie Ministrze".

A co wy sądzicie?

d3pihhs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pihhs
Więcej tematów