Trwa ładowanie...
djx0n85

Radny PiS chciał powiesić całe PO. Prokuratura umorzyła śledztwo

Prokuratura Rejonowy w Łomży umorzyła śledztwo ws. Karola Wyszyńskiego. Radny PiS napisał na Twitterze, że trzeba "dostawić szubienice i powiesić całe PO".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura Rejonowa w Łomży umorzyła śledztwo ws. wpisu radnego PiS Karola Wyszyńskiego dot. "wieszania PO na szubienicach"
Prokuratura Rejonowa w Łomży umorzyła śledztwo ws. wpisu radnego PiS Karola Wyszyńskiego dot. "wieszania PO na szubienicach" (Facebook.com/Twitter.com)
djx0n85

"Postępowanie zostało umorzone z powodu braku znamion czynu zabronionego" - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Łomży w komunikacie prasowym. Sprawa dotyczy wpisu radnego PiS z Nowogrodu Karola Wyszyńskiego, który 26 listopada ub. r. napisał, że trzeba "dostawić szubienice i powiesić całe PO".

Wpis był odpowiedzią na post rzecznika PO Jana Grabca, który domagał się reakcji MSWiA ws. demonstracji narodowców w Katowicach. ONR zawiesili na atrapach szubienic zdjęcia europosłów Platformy, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce.

Prokuratura uznała że wobec członków i sympatyków PO nie zostały zastosowane bezprawne groźby. Wpis nie nawoływał także do popełnienia zabójstwa. Powodem był brak umyślnego działania z zamiarem popełnienia przestępstwa. "Patologia w prokuraturze trwa w najlepsze. Agresja i hejt w państwie PiS niech dalej kwitnie" - skomentował wyrok sekretarz PO w Łomży Piotr Serdyński.

Początkowo prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa argumentując, że wpis Wyszyńskiego był "zwykłym manifestowaniem poglądów politycznych, a nie aktem przemocy". Sąd Okręgowy w Łomży uznał jednak, że prokuratura powinna porozmawiać z poszkodowanymi. Ostatecznie łomżyńska prokuratura zdecydowała się na rozpatrzenie postępowania.

djx0n85

Źródło: lomza.po.gov.pl

*Zobacz także: „Nie depczemy konstytucji - prezydencki minister” *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

djx0n85

Podziel się opinią

Share

djx0n85

djx0n85
Więcej tematów