Trwa ładowanie...
dldxva0

Prokuratura zajęła się wpisem radnego PiS. Nawoływał do tego, by powiesić "całe PO"

"Dostawić szubienice i powiesić całe PO" - napisał na swoim profilu radny PiS Karol Wyszyński. Prokuratura początkowo odmówiła śledztwa w tej sprawie. Po decyzji sądu nie miała jednak wyjścia - musiała zająć się wpisem radnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po decyzji sądu prokuratura musiała zająć się sprawą wpisu radnego PiS
Po decyzji sądu prokuratura musiała zająć się sprawą wpisu radnego PiS (WP.PL)
dldxva0

W listopadzie ubiegłego roku narodowcy postanowili symbolicznie ukarać sześciu europosłów z PO, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego dotyczącą praworządności w Polsce. Na pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach, przed pomnikiem Wojciecha Korfantego ustawili szubienice i powiesili na nich wizerunki polityków. Sprawa ta była burzliwie komentowana.

Rzecznik PO Jan Grabiec w jednym z postów na swoim profilu na Twitterze domagał się reakcji Ministerstwa Sprawiedliwości i MSWiA ws. demonstracji "faszystów z ONR". Na jego post odpowiedział Karol Wyszyński, radny PiS z Nowogrodu (woj. podlaskie). "Potrzebna reakcja. Dostawić szubienice i powiesić całe PO" - odpisał Wyszyński.

Łomżyńska Platforma Obywatelska i Rafał Gaweł z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożyli zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej. Podkreślali w nim, że radny "publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa i stosuje groźby karalne".

dldxva0

Prokuratura jednak odmówiła wszczęcia śledztwa. Jej zdaniem "nie doszło do aktu przemocy", a wpis Wyszyńskiego "nie stanowi groźby w rozumieniu prawa karnego, lecz wyłącznie manifestację poglądów politycznych".

Gaweł i łomżyńska PO złożyli odwołanie od tej decyzji do Sądu Okręgowego w Łomży. Ten 15 marca nakazał prokuraturze przeprowadzenie postępowania.

dldxva0

W środę Rafał Gaweł, na profilu Ośrodka Minitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku, poinformował, że prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie wpisu Wyszyńskiego.

"Tego śledztwa miało nie być, prokuratura w Łomży stawała na głowie by ochronić sprawcę. Jednak dzięki sprawiedliwej decyzji łomżyńskiego Sądu udało nam się doprowadzić do wszczęcia śledztwa, w sprawie polityka PiS który publicznie nawoływał do mordowania przeciwników politycznych" - napisał Gaweł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dldxva0

Podziel się opinią

Share
dldxva0
dldxva0