Trwa ładowanie...
dfg3nz1

Radny chciał sterylizować niektórych rodziców, teraz przeprasza

Radny miasta Charleston w Karolinie Południowej przeprasza za swą propozycję sterylizowania - w ramach walki z przestępczością - rodziców nie zapewniających właściwiej opieki dzieciom - informuje Associated Press.

dfg3nz1
dfg3nz1

Wiem, że nie możemy tak naprawdę sterylizować ludzi, ale chciałem zainicjować dialog - tłumaczył radny Larry Shirley, przepraszając wszystkich, których naraził na wstrząs emocjonalny.

Przywódcy czarnoskórej społeczności, oburzeni propozycją radnego, nawołują do jego dymisji. Shirley powiedział, że grożono mu śmiercią.

Karolina Południowa była jednym z 33 stanów, w których obowiązywało kiedyś osławione eugeniczne prawo, nakazujące sterylizację pacjentów zakładów psychiatrycznych i więźniów. W 2003 roku gubernator Jim Hodges formalnie przeprosił za tę kartę w historii stanu.

Zgłaszając propozycję sterylizacji nieodpowiednich rodziców, Shirley zareagował na łamach lokalnej gazety na nagranie wideo, pokazujące napad grupy dzieci na sklep.

dfg3nz1

Wyłapujemy bezpańskie zwierzęta i sterylizujemy je - wywodził radny. - Matki młodocianych przestępców powinny zostać wysterylizowane, jeśli nie potrafią zająć się dziećmi. Shirley wyraził przekonanie, że jest zupełnie nie do przyjęcia, by pozwalać znów rodzić kobietom, których dzieci zeszły na złą drogę.

Radny nie zamierza jednak podawać się do dymisji. Chce kontynuować swą walkę z przestępczością.

dfg3nz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfg3nz1
Więcej tematów