Trwa ładowanie...
dt5yeng

Burza. Ulewne deszcze przeszły nad Polską. Ponad tysiąc zgłoszeń do strażaków

Gwałtowne burze przetoczyły się nad Polską w niedzielny wieczór. Najwięcej zgłoszeń o szkodach strażacy dostali w woj. mazowieckim, gdzie od prądu odciętych zostało 25 tys. osób. W woj. łódzkim kilka domów straciło dach.
Share
Radar burz. Ulewne deszcze przeszły nad Polską. Ponad tysiąc zgłoszeń do strażaków
Radar burz. Ulewne deszcze przeszły nad Polską. Ponad tysiąc zgłoszeń do strażaków Źródło: PAP, Fot: PAP/Mateusz Marek, Mateusz Marek
dt5yeng

Burze, które późną niedzielą uderzyły w Polskę, najwięcej szkód wywołały w woj. mazowieckim. Strażacy odebrali tam 587 zgłoszeń, z czego 301 w samej Warszawie. Sporo pracy służby miały też w woj.: łódzkim - 121 zgłoszeń, śląskim - 96, małopolskim - 74, podlaskim - 54 czy wielkopolskim - 46. Łącznie na terenie całej Polki, strażacy otrzymali 1080 zgłoszeń związanych z burzami (stan na godz. 24).

Według zastępcy dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na godz. 22 bez prądu było 25 tys. osób, z czego 21,8 tys. dotyczyło mieszkańców Mazowsza. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi na terenie stolicy ZTM ostrzegał o poważnych utrudnieniach w kursowaniu autobusów, tramwajów oraz pociągów KM, SKM i WKD.

dt5yeng

Przeczytaj: Radar burz. Wichura nad centralną Polską

Burza. Najbardziej poszkodowana Warszawa i Łódź

Z kolei w Łodzi zalana została jezdnia i torowisko pod wiaduktem na ulicy Konstantynowskiej. Studzienki nie mogły przyjąć takiej ilości wody. Samochody nie mogły tamtędy przejechać. Na ponad godzinę stanęły tramwaje i autobusy MPK - informuje dzienniklodzki.pl.

W samej Łodzi zalanych zostało 6 posesji. Bez prądu pozostało około 200 osób. 13 zgłoszeń dotyczyło uszkodzeń spowodowanych przez gałęzie. Łódzcy Łowcy Burz podają, że we wsi Kołacin burza zerwała dachy z kilku domów. Uszkodzone zostały linie energetyczne oraz zostały powalone drzewa.

Przeczytaj również: Burza nad Warszawą. Loty do stolicy przekierowane na inne lotniska

dt5yeng

Zbigniew Rau i "egzotyczne poglądy". Ostra krytyka ze strony posłanki KO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt5yeng

Podziel się opinią

Share
dt5yeng
dt5yeng
Więcej tematów