Trwa ładowanie...

Burza nad Warszawą. Loty do stolicy przekierowane na inne lotniska

Gwałtowna burza, która rozszalała się nad Warszawą, sprawiła, że nie tylko strażacy mają pełne ręce roboty. Także kontrola lotów na warszawskim lotnisku. Złe warunki atmosferyczne sprawiły, że samoloty, które miały lądować w Warszawie, zostały przekierowane na lotniska w Poznaniu, Rzeszowie i Lublinie.

Share
Burza nad Warszawą. Zakłócenia w pracy lotniska Chopina
Burza nad Warszawą. Zakłócenia w pracy lotniska ChopinaŹródło: flickr.com, Fot: Michał Z.
d4c8eza

O krążącym samolocie LOT w pobliżu lotniska w Rzeszowie poinformował nas na platformę dziejesie.wp.pl jeden z czytelników. Okazało się, że chodzi o lot 3812, który wystartował z lotniska Rzeszów - Jasionka w niedzielę o godz. 20.21. Maszyna miała lecieć do Warszawy. Niestety, nad Warszawą szalała burza. Samolot zawrócono więc z powrotem do Rzeszowa.

Prawdopodobnie jeszcze bardziej zaskoczeni byli pasażerowie innego lotu. Do Rzeszowa skierowany został także samolot LOT-u lecący ze Szczecina do Warszawy.

Zobacz też: Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

Przekierowano na inne lotniska także maszyny z Hiszpanii, Grecji i Turcji, które nie mogły lądować w Warszawie.

d4c8eza

- Rzeczywiście, z powodu intensywnego frontu atmosferycznego nad Warszawą, kilka samolotów zostało przekierowanych na lotniska zapasowe - wyjaśnił Wirtualnej Polsce rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski. - Sytuacja wraca powoli do normy, wznawia się już starty i lądowania z lotniska Chopina w Warszawie - dodał jednak tuż przed godziną 22 rzecznik LOT-u.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4c8eza

Podziel się opinią

Share
d4c8eza
d4c8eza
Więcej tematów